Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Pardubický kraj  /  Hrnčířská sobota v muzeu v přírodě na Veselém Kopci

Hrnčířská sobota v muzeu v přírodě na Veselém Kopci

3.5.2018 - redakce Babinet.cz

Nenechte si ujít Hrnčířskou sobotu na Veselém Kopci. Celý den budete mít možnost sledovat při práci několik desítek hrnčířů a keramiků, kteří přijali pozvání a přijedou na Veselý Kopec z celé České republiky. Zastoupeny budou nejrůznější typy výrobků z hrnčířské hlíny: hrnčina, kamenina, bělnina aj., zhotovené modelováním, točením na kruhu, či pomocí forem. „Tento program přiblíží jedno z tradičních řemesel, které si lidstvo osvojilo. Zájemci se mohou přímo z úst hrnčířů a keramiků dozvědět vše, co je zajímá na výrobě užitných i dekoračních předmětů. Také je mohou sledovat při práci a samozřejmě nakoupit jejich výrobky“, uvedla vedoucí správy Souboru lidových staveb Vysočina Ilona Vojancová.

Především pro dětské návštěvníky bude připraveno několik dílniček, v nichž si budou moci vyzkoušet práci na hrnčířském kruhu, modelování z hlíny nebo malování keramiky. Hrnčířskou sobotu na Veselém Kopci zpříjemní vystoupení Dechového kvintetu Mrákotínka z Mrákotína u Hlinska.

A na návštěvníky bude čekat ještě jedno překvapení. Do statku z Mokré Lhoty kromě nové výstavy s názvem Myšlenka zrozená před půlstoletím bude lákat také vůně placek z chlebového těsta upečených v peci.

KDE: muzeu v přírodě na Veselém Kopci u Hlinska

KDY: 12.5.2018 od 9 do 16 hodin

ZA KOLIK: plné 100 Kč, snížené 70 Kč, rodinné 270 Kč. Děti do 6 let zdarma

Další podrobnosti: www.vesely-kopec.eu


Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip