Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Praha  /  Stopy hrůzy na Dlabačově

Stopy hrůzy na Dlabačově

23.4.2018 - redakce Babinet.cz

Máte rádi horory? V tom případě si nenechte ujít jedinečný hororový program, který připravilo kino Dlabačov na poslední dubnový den. V 18:00 začne pásmem krátkých českých filmů nazvané Stopy hrůzy #1 a večer pak zakončí předpremiérou hororu Tiché místo.

Pondělí 30.4. v 18:00: Stopy hrůzy #1

Planet Dark uvádí Stopy hrůzy #1, pásmo tří krátkých filmů, které vám přinášejí různé pohledy na strach a hrůzu.

  • Světlonoš od Václava Švankmajera je dnes již kultovním snímkem. Popisuje město s labyrintem, nad kterým se střídají noc a den, měsíc a slunce. Z ničeho nic se stroj zastaví a na město se snese noc. Hlavní hrdina vstoupí do labyrintu a je následován strážci, kteří se zjevují na začátku jako nehybné antické sochy žen, ale za jeho zády ožívají. Než se hrdina dostane do středu labyrintu, čekají na něho tři zkoušky.
  • Ve Lhářích v režii Roberta Hloze se parta kluků rozhodne ukrýt tělo mrtvého kamaráda, protože má strach z výprasku, místo toho, aby celou věc nahlásila policii. Situace se však začne komplikovat, a s tím se mění i jejich plán. Toto černohumorné drama čerpá ze skutečné události, příběh popisuje dětskou odvahu i strach z činů, které přesahují hranice, kam můžete dohlédnout.
  • Lesopán Pavla Soukupa vypráví o Karlovi, který je hajným tělem i duší. V lese vládne pevnou rukou a má ve sbírce řadu trofejí, kterými se může pyšnit. Pytláci však v jeho lese probudí tvora, který se stává Karlovi rovnocenným soupeřem. V pohádkách se mu říká Hejkal, ale pohádkově to skončit nemusí, obzvláště když mu Karel nemůže přijít na stopu, a přitom je Hejkal blíže, než si myslí. Navíc nalézá spojenectví v Karlově dceři. Kdo se nakonec stane pánem lesa?

Cena: 100 Kč

Pondělí 30.4. ve 20:30: Tichá noc - předpremiéra

V psychologickém hororu režiséra Johna Krasinského je lepší být potichu, pokud chcete zůstat naživu. Lee (John Krasinski) a Evelyn (Emily Blunt) Abbotovi a jejich tři děti si rychle osvojili pravidla, která začala platit po Jejich příchodu na Zemi. Nikdo neví, kdo Oni jsou. Je pouze známo, že mají mimořádně vyvinutý sluch a reagují na každičký zvuk. Pokud přilákáte Jejich pozornost, znamená to jistou smrt. Abbottovi přežívají díky nejstarší neslyšící dceři, neboť všichni se dorozumí znakovou řečí. Na odlehlé farmě vyvinuli řadu bezpečnostních opatření, jako je zvukově izolovaný sklep a molitanem obalené hrací kostky. Stačí však jedna malá chyba, která se může stát osudnou. Evelyn je navíc těhotná a představa tichého porodu je v podstatě nemožná.

Cena: 120 Kč

Kde?

Kino Dlabačov nabízí tento strašidelný program na Čarodějnice, kdy s každou vstupenkou dostanete špekáček, který si můžete vlastnoručně upéct před kinem. Kino Dlabačov sídlí na Praze 6 hned vedle hotelu Orea Pyramida, který je nejlépe dostupný tramvají č. 22, 23, 25 a 97/ Bus 143 a 194 (zastávka Malovanka) nebo autobusem 149 (zastávka Pod Královkou).

Vstupenky si můžete zakoupit v předprodeji na: www.dlabacov.cz.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip