Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Knižní tip: Hon na mrtvého

Knižní tip: Hon na mrtvého

13.4.2018 - redakce Babinet.cz

Po čtyřech extrémně úspěšných románech Tima Weavera (Není cesty zpět, Bez slitování, Němé oběti a Zlomené srdce), z nichž se staly ihned po vydání bestsellery, vydává nyní nakladatelství Mystery Press první případ Davida Rakera nazvaný Hon na mrtvého.

Je možné najít někoho, kdo si nepřeje být nalezen?

Oním mrtvým z názvu knihy je Alex Towne, který kdysi za nejasných okolností zmizel a pár let nato bylo nalezeno jeho ohořelé tělo ve vraku auta. Jak je ale možné, že ho nedávno na ulici spatřila jeho matka – živého a zdravého? David Raker, specialista na pátrání po pohřešovaných osobách, nicméně neochotně svolí, že Alexe najde… a velmi záhy si začne přát, aby tenhle případ nikdy nevzal.

Hon na mrtvého je autorovým debutem a zároveň prvním románem s Davidem Rakerem, takže čeští čtenáři mají nyní možnost zjistit, jak to celé vlastně začalo. Už v této knize ale Weaver dokazuje, že umí psát extrémně čtivě – jakožto bývalý reportér totiž dobře ví, čím upoutat pozornost, jak vystavět dramatický příběh a postupně gradovat napětí.

Nezapomíná přitom ani na atraktivní a často ponuré kulisy – stinné, zapadlé uličky Londýna, opuštěné skotské kopce zahalené mlhou a neprostupnou clonou deště –, jež rozhodně potěší všechny fanoušky severských detektivek, kteří mají chuť Skandinávii čas od času opustit a hledají novou inspiraci. Ne náhodou je totiž Tim Weaver označován za britského Joa Nesbøho. Nevěříte? Přesvědčte se sami!

Anotace:

Syn Mary Towneové Alex před šesti lety zmizel. Pět let nato ho konečně našli – mrtvého ve vraku auta. Jenže pak ho jeho matka uviděla na ulici, živého a zdravého…

David Raker, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách, tenhle případ nechce vzít: nepochybuje o tom, že Alexovu matku jen přemohl žal a viděla to, co vidět chtěla. Jenže sám dobře ví, jak obtížné je vyrovnat se se ztrátou někoho blízkého, a tak nakonec neochotně svolí.

Čím hlouběji Raker do případu zabředá, tím palčivěji si uvědomuje, že Alex nebyl ani zdaleka tak nevinný, jak se jeho matka domnívala. V jeho minulosti je pohřbeno mnoho tajemství, která neměla nikdy spatřit světlo světa – a střeží je velmi, velmi nebezpeční lidé.

Raker brzy zjistí, že člověka může potkat i mnohem horší osud než je smrt.

Info o knize:

Autor: Tim Weaver

Originální název: Chasing the Dead

Překlad: Alžběta Lexová

Formát: vázaná s přebalem, 145x205 mm

Počet stran: 384

Cena: 379 Kč

Nakladatel: Mystery Press (www.mysterypress.cz)

ISBN: 978-80-7588-045-1

-----------------------------------

Tim Weaver

Bývalý novinář a redaktor řady časopisů. Přestože byla jeho novinářská kariéra úspěšná, rozhodl se psát raději thrillery.

Počínaje Honem na mrtvého tak vzniklo zatím osm románů, které uvedly na scénu soukromého detektiva Davida Rakera, specialistu na hledání pohřešovaných osob. Weaverův čtvrtý román, Není cesty zpět, byl prezentován v prestižním britském knižním pořadu „Richard and Judy Book Club“.

Bez slitování se v týdnu, kdy bylo vydáno, vyšplhalo na druhou příčku nejprodávanějších knih a Údolí mrtvých a Ztracený se obě dostaly na první místo v žebříčcích prodejnosti elektronických titulů. Weaver byl rovněž nominován v rámci britského literárního ocenění „National Book Awards.“

Tim Weaver je ženatý, má malou dceru a celá rodina žije nedaleko Bathu v jihozápadní Anglii. Více o autorovi a jeho tvorbě naleznete na www.timweaverbooks.com.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip