Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Auto jako životní partner pro rodinu? Horkým kandidátem je Toyota Auris

Auto jako životní partner pro rodinu? Horkým kandidátem je Toyota Auris

8.4.2018 - redakce Babinet.cz

O tom, že jsou auta a všechno s nimi spojené jenom mužskou záležitostí, by se určitě nejedna žena byla schopná pohádat. Přestože možná nejsme auty tak posedlé jako naše mužské protějšky, jízdu v nich si umíme užít stejně intenzivně, ne-li ještě více. Chleba se však často láme v momentě výběru nového auta. Jako ženy máme totiž trochu praktičtější nároky, než mají muži. Vlastně by se výběr auta dal docela dobře přirovnat k výběru partnera. Chceme auto, co nám vydrží, bude s ním rozumná řeč a bude se snažit vyjít vstříc všem našim potřebám. Bude na něj spolehnutí, nebude nás otravovat více než je nutné a k tomu všemu by mělo ještě dobře vypadat, abychom se s ním i rády pochlubily ve společnosti J. A my ho na oplátku budeme mít rády a jen tak ho nevyměníme. A ideálním kandidátem pro tyto potřeby je například Toyota Auris.

Dáte tam všechno a ani se u toho nezapotíte

Auris je rodinné auto, takže s prostorem počítá. Jestli jste doteď měla pocit, že se vám do auta nic nevejde, tak tady to můžete směle pustit z hlavy. Na základě vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že Toyota Auris je mimořádně prostorná. V  tzv. hatchback provedení (krátká verze) nabízí zavazadlový prostor o objemu 360 litrů a verze v kombíku (prodloužená) s označením Touring Sports nabízí až 600 litrů pro zavazadla s možností zvětšení až na 1658 litrů po sklopení zadních sedadel. To je vážně hodně, hodně prostoru. Vejde se tam naprosto s přehledem kočárek pro dvojčata i nákupy a ještě svezete kamarádky s jejich nákupy. Co víc si přát...

V kabině jako v bavlnce, spokojenost posádky zaručena

Co se týče pohodlí při cestování, Auris obstojí i na těch nejnáročnějších výletech. Kdo to zažil, moc dobře ví, že každé auto prověří hlavně rodinná výprava do rakouských či italských alp při zimní lyžovačce nebo dovolená na čtyřech kolech například za krásami jižní Francie. Často nebalíme jen děti, ale i manžela, takže odpočinek na cestě, ať už za volantem či na sedadle spolujezdce, je vítaným osvobozením. Ne všechna auta jsou ale natolik pohodlná, abychom v nich vydržely sedět několik hodin, natož v nich zamhouřit oko. O dětech a jejich schopnosti sedět potichu na jednom místě ani nemluvě. A tvrdé sedačky v kombinaci s nedostatkem prostoru pro nohy tomu rozhodně nepomáhají. Naštěstí tvůrci Toyoty Auris na tohle všechno mysleli. Auto je opravdu mimořádně pohodlné a prostorné. Každou delší i kratší cestu pak zpříjemní takové vychytávky jako je celá řada držáků na nápoje i na lahve, nabíjecí zásuvky na mobily, posuvná středová loketní opěrka s držákem na dokumenty (protože na cestách prostě neustále něco vytahujeme, ukazujeme a studujeme), háčky na nákupní tašky a oblečení, držák na brýle nebo úložné prostory na celou řadu drobností v přední i zadní části kabiny. Všechno se počítá.

Maximální bezpečí pro celou rodinu i vychytávky pro snazší jízdu

Když dnes vybíráte auto, měli byste zaměřit svou pozornost na prvky aktivní bezpečnosti. Jedná se o výbavu vozu, která pomáhá předejít dopravním nehodám. To je jedna z velkých výhod moderních aut a Toyota Auris je bezpečnostními prvky doslova nabitá. Díky moderním technologiím je tak po celou dobu jízdy v Aurisu maximálně chráněn nejen řidič, ale i celá jeho posádka. Součástí výbavy auta je totiž balíček bezpečnostních prvků Toyota Safety Sense. Ten obsahuje mimo jiné bezpečnostní systém pro předcházení kolizím, který vás upozorní na blížící se rizikovou situaci prostřednictvím vizuálního i akustického signálu, a pokud ihned nejednáte, sám i zabrzdí, dále pak systém hlídání jízdních pruhů pro případ, kdy byste omylem vyjela třeba při mikrospánku z pruhu, a dále také systém rozpoznávání dopravních značek či automatická dálková světla.

Příjemným rozšířením je pak parkovací asistent, který vám díky parkovacím čidlům či zpětné kameře pomůže bez problémů zaparkovat. Pokud to vaše finanční možnosti dovolí, připlaťte si za automatickou převodovku, je to pohodlnější. Odpadne potřeba zařadit každou chvíli jinou rychlost a jízdu autem si mnohem více užijete. Obzvláště v ucpaném městě plném semaforů oceníte její přednosti a garantujeme vám, že řazení vám rozhodně chybět nebude!

Stylová edice Selection pro vás osobitý styl

Pokud si potrpíte na styl, je pro vás jako stvořená speciální edice Selection. Nabízí pět podmanivých barev karoserií, a to vždy v kombinaci se stylovými doplňky v černé barvě: střechou včetně zadního spojleru a střešní anténou ve tvaru žraločí ploutve, vnějšími zpětnými zrcátky, přední mřížkou chladiče a boční lištami, případně střešními ližinami ve verzi Touring Sports.

Nízké provozní náklady a chytrá investice, co šetří přírodu

Jednou z největších chyb, které se dopouštíme, když auto vybíráme, je pouze sledování jeho nákupní ceny. Kdybychom ale byly dobré ekonomky, sledujeme i to, za kolik vůz jednou prodáme – neboli na zůstatkovou cenu auta – a také si zjistíme, kolik nás bude stát jeho provoz. Chytrým řešením je v tomto směru hybridní pohon a zrovna Toyota je v hybridech světovou jedničkou. Hybridní pohon přináší výhody v podobě nízké spotřeby paliva a pohodové jízdy. Hybridní pohony jsou neuvěřitelně praktické a úsporné a nejsou ani drahé, ani složité na údržbu, jak si mnoho lidí mylně myslí.

Podle okolností jízdy hybridní motor využívá režim, který je v tu chvíli nejvýhodnější, spotřeba je nízká zejména při pohybu ve městě. Při pomalé jízdě v koloně či na semaforech jede vůz jen elektřinu, takže nic „nežere“, nedělá rámus a také šetří vzduch.

Na palivu je možné ušetřit až desetitisíce korun díky nízké spotřebě. S palivem za 1 000

Kč ujede standardní auto ve městě kolem 400 kilometrů, hybrid až 1 000 kilometrů. Hybridní motor také obsahuje podstatně méně součástek a snižuje se tak i pravděpodobnost, že se vám v autě něco porouchá. U hybridu se elektromotor sám dobíjí při brždění, které vytváří energii. Doporučuje se tedy plynulá jízda a pokud možno delší pomalé brzdění. Jízda v hybridu je úsporná a zároveň dynamická. Navíc hybrid díky využití elektrické energie výrazně šetří přírodu, takže kromě úspory při provozu můžete mít i silně dobrý pocit, že něco děláte pro své okolí.

Toyota Víkend jako třešnička na dortu

Našly jste v Toyotě Aurisu zalíbení? My také. A proto jsme pro vás v redakci vypátrali, že už 21. a 22. 4. se chystá u všech dealerů značky Toyota akce s názvem Toyota Víkend, kde si tohoto nového člena rodiny můžete omrknout, vyzkoušet na vlastní kůži, ale hlavně pořídit za akční cenu, což se u auta vždycky vyplatí.

Více informací o akci i samotném modelu si můžete předem nastudovat také na webu: https://www.toyota.cz/current-offers/campaigns.json

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip