Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Praha  /  Za indiány do Náprstkova muzea

Za indiány do Náprstkova muzea

3.1.2018 - redakce Babinet.cz

Oblíbené téma se vrací do Náprstkova muzea.  

Výstava Indiáni přiblíží původní obyvatele Severní a Jižní Ameriky a jejich minulé i současné tradice.

Návštěvníci se ocitnou na dobrodružné cestě fascinujícím světem indiánů, na které spatří originální sbírkové předměty získané českými badateli a cestovateli, velkoplošné fotografie, autentické filmové i fotografické dokumentace a zvukové nahrávky. Nechybí ani atraktivní předměty, jako jsou zmenšené trofejní hlavy ekvádorských Jívarů (tzv. tsantsy), péřová čelenka parikó brazilských Bororů nebo překrásná maska vlčí bytosti.

Putování výstavou začne v Severní Americe návštěvou lovců bizonů z Velkých plání, řezbářů totemových sloupů Severozápadu, pueblanských keramiků a navažských tkalců, obyvatel dlouhých domů v severovýchodních lesích a Inuitů arktické oblasti.

Návštěvníci se dostanou i do tropického deštného pralesa amazonské pánve, kde se potkají s amazonskými indiány a jejich běžnými činnostmi nebo si prohlédnou tradiční dům i různé typy pohřebišť. Ocitnou se také v údolích a náhorních plošinách And. Tam poznají život současných horských indiánů a prozkoumají archeologická naleziště předkolumbovských kultur.

Pro malé návštěvníky je připravena dětská linka

Autoři výstavy nezapomněli ani na děti, které výstavou provedou dvě indiánské děti Winona a Amaru. Společně si vyzkouší svoje smysly poznáváním zvuků zvířat, procvičí si čich a svoji zručnost při stavbě incké zdi či uzlování písma kipu. Naučí se rozeznat stylizované mytické bytosti na totemových sloupech a potkají se i s indiánskými a inuitskými strašidly. Pomocí haptických předmětů si malí návštěvníci vyzkouší rozpoznat různé materiály a seznámí se s jejich využitím v indiánské řemeslné tradici.

Doprovodný program:

Pro školy:

KDE:  Náprstkovo muzeum, Praha 1

KDY: 8.12.2017 do 1.9.2018 od 10 do 18 hodin (PONDĚLÍ ZAVŘENO)

ZA KOLIK: plné 100 Kč, snížené 70 Kč, rodinné 170 Kč (pro dospělé s dětmi - max. 2 dospělí a 3 děti)

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip