Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Jak si správně vybírat spodní prádlo: Jak vybírat podprsenku pro malá ňadra? (4.díl)

Jak si správně vybírat spodní prádlo: Jak vybírat podprsenku pro malá ňadra? (4.díl)

14.11.2017 - redakce Babinet.cz

Obecný ideál velikosti ženských ňader už dávno není ten, že čím větší prsa žena má, tím lépe. Naopak stále více mužů tvrdí, že se jim malá, nebo řekněme dívčí, ňadra, líbí víc, než ta velikosti 3 a větší. Přesto se ženy s menším poprsím většinou trápí a paradoxně si z tohoto důvodu nízké sebevědomí často srážejí ještě tím, že v obchodech sahají po špatné velikosti. Nemluvě o dalších předsudcích, kterými se trápí. Mají pocit, že:

  • jim bude podprsenka v horní části odstávat, až se ohnou
  • nemohou partnerovi připadat sexy, pokud nebudou mít podprsenku vyztuženou
  • nemohou nosit šaty s výstřihem, aby nebylo vidět, že mají menší prsa
  • uvažují o plastické operaci

Takže, milé dámy, tohle všechno jsou zbytečné obavy. Dívejte se na to z té lepší stránky. Největší výhodou vašich prsou je, že ve vaší velikosti máte zaručeně největší výběr typů podprsenek, protože návrháři se zaměřují především na ně.

Pokud máte menší poprsí a automaticky saháte po košíčcích velikosti A, možná děláte chybu, protože velikost košíčků souvisí s obvodem podprsenky a tak si nechte odborně poradit, jakou velikost opravdu máte, protože možná najednou nebudete mít 75B, ale 60 D. A ono se to nezdá, ale už jen ten posun z B na D vám trochu zvedne sebevědomí.

Jestli chcete svůj dekolt „nahnat“, zkuste double push-up efekt. Pozvedne vaše ňadra nejen nahoru, ale i ze strany, a budou tak vypadat ještě větší.

A vy z vás, které jste se svou velikostí spokojeny, zkuste nosit podprsenky se sníženými košíčky, které prsa podepírají zespodu, takže vytvářejí plný dekolt i bez vycpávek.

Vaše Kateřina Votavová

modelka a poradkyně spodním prádlem

---------------------------------------------------------------------------

Kdo je Kateřina Votavová?

Do světa profesionálního modelingu vstoupila po finále České Miss v roce 2010. Přede dvěma lety byla časopisem Esquire označena za jednu z 20 nejkrásnějších žen světa. Již více než 10 let se aktivně věnuje poradenství spodního prádla, mmj. ve svém butiku Roosevelt Fashion Store, ale také na TV Óčko  v pořadu Do krajek!

Fotí pro významné módní značky, v roce 2014 si zahrála ve filmové komedii Modelky s.r.o. Ráda vaří, sportuje, miluje rock a svoji práci.

Přečtěte si také:

Opravdu nosíte padnoucí podprsenku? (1.díl)

Basic prádlo (2.díl)

Krajkové prádlo (3.díl)

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip