Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Praha  /  Máte doma želvu a potřebujete poradit s chovem? Přijďte v sobotu do Zoo Praha.

Máte doma želvu a potřebujete poradit s chovem? Přijďte v sobotu do Zoo Praha.

21.9.2017 - redakce Babinet.cz

V sobotu (23. září) proběhne v Zoo Praha Den chovatelů želv. Zájemci se dozví mnoho zajímavostí o želvě tuniské od kurátora plazů Petra Velenského, jenž chovatelům poradí také, jak se mají správně starat o své domácí mazlíčky s krunýřem.

Pokud patříte k těm, co mají doma terárium či akvárium se  suchozemskou či vodní želvou, neměli byste chybět tuto sobotu na Dni chovatelů želv v pražské zoo. Od 9 hodin bude ve Vzdělávacím centru probíhat cyklus přednášek. Hovořit budou Petr Velenský, Doubravka Velenská a Nataša Velenská. Všichni tři budou vyprávět o želvě tuniské, což je poddruh želvy žlutohnědé. Ta je rozšířená v jižní Evropě, na Blízkém východě a v severní Africe. V současnosti ji nejvíce ohrožuje devastace jejího biotopu.

Následovat budou vystoupení Jury Popluhára o chovu želvy pelusie gabonské a povídání Michala Šestáka s názvem „Jak se želva ostruhatá nenaučila plavat, a přesto vše dobře dopadlo.“ Od 13.30 se pak zájemci mohou těšit na komentované setkání v Pavilonu šelem a plazů, kde bude výklad zaměřený právě na želvu tuniskou.

Neděle pak bude už tradičně v Zoo Praha patřit sklípkanům. Proběhne další z cyklu prohlídek s průvodcem. Ti, kteří mají zájem se s pavouky seznámit o něco blíže, by určitě měli zavítat na výstavu 60 druhů živých sklípkanů do Galerie Gočárovy domy. Čeká je zde povídání zaměřené na životní cyklus těchto pavouků a od 14 do 15 hodin také pozorování svleček pomocí zvětšujících binolup.

Program Dne chovatelů želv v sobotu (23. září):

od 9.00 Cyklus přednášek a Minisympozium o želvě tuniské ve
Vzdělávacím centru

13.30 – 14.30 Komentované setkání s želvami zaměřené na želvu tuniskou
v Pavilonu šelem a plazů

Program v neděli (24. září) v Galerii Gočárovy domy:

10.00 – 17.30 Prohlídka výstavy sklípkanů s průvodcem

14.00 – 15.00 Workshop seznamující návštěvníky se sklípkany a jejich životem pomocí binolup

---------------------------------------------------------------------

Foto 1: Den chovatelů želv proběhne v sobotu v Zoo Praha. Zájemci se dozví mnoho zajímavostí o želvě tuniské. Foto: Václav Šilha, Zoo Praha.

Foto 2: V neděli se mohou návštěvníci v Zoo Praha dozvědět více o sklípkanech. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip