Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Praha  /  Staročeský dožínkový jarmark navštíví císařovna Marie Terezie

Staročeský dožínkový jarmark navštíví císařovna Marie Terezie

5.9.2017 - redakce Babinet.cz

Oslava sklizně úrody známá jako Dožínky patřila v minulých dobách mezi nejvýznamnější lidové svátky. Všichni se radovali, že obilí je již pod střechou, živobytí na příští zimu je zajištěno a namáhavá práce na polích je konečně u konce. Dnes se již tento svátek tolik neslaví. Chcete-li však zakusit jeho atmosféru, přijďte v sobotu 9. září na Toulcův dvůr, do střediska ekologické výchovy v Praze - Hostivaři.

V rámci těchto dožínkových slavností se tam setkáte nejen s nepřeberným množstvím různých prodejců rodinných farem, řemesly a tradicemi. Skvělá zábava bude připravena i pro ty nejmenší a samozřejmě nebude chybět spousta výborného dožínkového jídla a pití.

Na Toulcově dvoře každým rokem dožínkové slavnosti zahajuje jiná historicky významná osobnost. Letos je navštíví samotná císařovna Marie Terezie. „Snažíme se udělat tuto slavnost každý rok něčím výjimečnou. Proto ji obohacujeme o různé známé postavy a letos padla volba na Marii Terezii, která si jí určitě nenechá ujít,“ říká s úsměvem na tváři Marie Moravcová, koordinátorka veřejných akcí na Toulcově dvoře.

„Jako každý rok bude program opravdu nabitý. Bude tu hodně stánků nejen s občerstvením, které k Dožínkám neodmyslitelně patří, ale i mnoho zábavy pro děti,“ dodává paní Moravcová. „Vyzkoušet si budete moci třeba stáčení medu, lisování ovocných šťáv, tkaní na stavu, pletení z kukuřičného šustí nebo si jen vykopat brambory na políčku či vymlátit obilí, pomlít ho a upéct si z něj chlebovou placku.“

V rámci toulcáckých Dožínek vás tak čeká od 10 do 18 hodin spousta zábavy, dětská divadélka, dobrého občerstvení a samozřejmě i příjemné muziky, o kterou se vám postará středověká kapela Gutta, malá Česká muzika J. Pospíšila a dudácká skupina Praštěnka.

KDE: Toulcův dvůr, Praha - Hostivař

KDY: 9.9.2017, od 10 do 18 hodin

ZA KOLIK: zdarma www.toulcuvdvur.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip