Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Budování kariéry na mateřské aneb Pracovat s dětmi dnes může opravdu každý

Budování kariéry na mateřské aneb Pracovat s dětmi dnes může opravdu každý

4.9.2017 - redakce Babinet.cz

Situace na trhu práce nebyla pro maminky nikdy příznivější. Na výběr je z obrovského množství pracovních nabídek s velkým počtem benefitů a nezaměstnanost dosahuje historického minima. Kde hledat tu nejlepší práci?

Pracovní místo pro každého

Pracovní trh nabízí takové množství volných pracovních nabídek jako nikdy předtím. Navíc se firmy skutečně snaží nabídnout svým uchazečům to nejlepší. Kdo chce, tak si práci najde, a to nejen na plný úvazek, ale také třeba na úvazek částečný spolu s možností home office. A home office je ideální způsob práce právě například pro maminky s dětmi.

Návrat do práce po mateřské bez komplikací

Pro každou maminku na mateřské je návrat zpátky do pracovního koloběhu tak trochu stresující záležitostí. Trh práce se totiž mění každou vteřinu a člověk se po pár letech vrací do jiného světa, než který opustil. Díky dnešní nabídce volných míst a také online vzdělávání ale můžete naskočit zpátky do pracovního trhu velmi rychle, a navíc ještě ve větší síle. Pokud chcete, aby vaše kariéra co nejdříve vzkvétala, tak mrkněte také na kariérní tipy portálu VímVíc.

Lepší kvalifikace a možnost přivýdělku i s dětmi

Jestliže se snažíte svoji kvalifikaci vylepšit, období mateřské je ideální. Návrat do práce pro vás poté bude skutečně jednodušší. V dnešní době se firmy doslova předhánějí v tom, která nabídne kandidátům lepší benefit. Díky tomu můžete najít velmi zajímavé pracovní místo na zkrácený úvazek. Proto pokud už jste po mateřské, ale chcete být také doma s dětmi, mnoho firem nabízí například volno na péči o nemocné dítě, sick dys anebo občasný home office. Díky tomu můžete mít stále dostatek času pro rodinu.

Zkrácený úvazek nebo volno na péči o děti? V mnoha firmách samozřejmost.

Kde hledat ideální místo nebo přivýdělek k mateřské?

Pokud přemýšlíte nad novým přivýdělkem, možnost, kde najít pro vás ten nejlepší, je například kariérní portál VimVic.cz. Nejenom, že na něm naleznete profily firem, díky kterým můžete nahlédnout přímo dovnitř firmy ještě před tím, než do ní vůbec zašlete životopis.

Najdete tam také hodnocení firem, které vám může pomoci rozhodnout se v tom, jaká firma by pro vás mohla být ta nejlepší.

Hodnocení zaměstnavatelů pomůže při výberu nového zaměstnání i vám.

Online kurzy pomohou k lepší kvalifikaci

Jestliže nechcete na mateřské tak nějak “zaspat”, pak není nic jednoduššího, než se začít vzdělávat na internetu. Pomocí online kurzů můžete dohnat spoustu znalostí v relativně krátké době. Vybrat si můžete od kurzů marketingu až třeba po kurzy vaření. Zaregistrujte se na kariérním serveru VimVic.cz. Až se poté budete chtít opět vrátit do pracovního života, nic vám nebude bránit rozjet znovu vaši kariéru.

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip