Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Vědci vyvinutý BIO sirup Smrkáček, který uleví dětem od rýmy a nachlazení, zvolen biovýrobkem roku

Vědci vyvinutý BIO sirup Smrkáček, který uleví dětem od rýmy a nachlazení, zvolen biovýrobkem roku

4.9.2017 - redakce Babinet.cz

Týden školka, dva týdny doma. Znáte to? Podzimní nástup dětí do kolektivu vypadá ve většině rodin stejně. Zkuste to letos jinak! Všechny rýmy a kašle, které kolují ve školce, přeci doma nepotřebujete! Účinnou pomoc může nabídnout Kitl Smrkáček. BIO sirup, který právě získal cenu Potravinářské komory za nejlepší inovativní výrobek. Ocenění se odnesl i ze Země Živitelky a ze soutěže Výrobek roku Libereckého kraje.

Snad všichni rodiče si počátkem roku slibují, že letos se nemocem opravdu už vyhnou. Děti už jsou přece větší a „promořené“. A navíc tentokrát virózy nepodceníme!  A stejně jde většina dětí celou zimu z jednoho nastydnutí do druhého. A když jsou náhodou chvilku zdravé, skolí bacil rodiče.

Nejspolehlivější je vsadit na prevenci a jednoduše získat před všemi virózami náskok. Výraznou pomoc letos přináší Kitl Smrkáček. Novinka, která letos vstoupila na trh, je v BIO kvalitě a neobsahuje žádnou zbytečnou chemii. Naopak účinně využívá síly přírody. Mladé smrkové výhonky, z nichž je tento sirup vyrobený, lidé od pradávna využívali v lidovém léčitelství. Smrkové výhonky totiž přispívají k dobré funkci dýchacího systému a obsažený vitamín C pak k normální funkci imunitního systému.

Minulý měsíc byl Kitl Smrkáček oceněný Potravinářskou komorou jako nejlepší inovativní výrobek roku a na srpnové Zemi Živitelce získal Zlatý klas s kytičkou, což je nejvyšší ocenění, které na tomto mezinárodním veletrhu uděluje Ministerstvo Zemědělství ČR. V aktuální soutěži Výrobek roku Libereckého kraje pak byl zvolen nejlepší biopotravinou roku 2017.

Jak je možné, že sirup, který sotva vstoupil na trh, sbírá jedno ocenění za druhým? „Trefili jsme se do potřeb zákazníků,“ vysvětluje jednoduchý recept ředitel společnosti Kitl Jan Vokurka. Samotný vývoj nového sirupu ale úplně jednoduchý nebyl. „Odborníci z Výzkumného ústavu potravinářského Praha prováděli několikaletý výzkum blahodárných účinků látek obsažených ve smrku. A chtěli své poznatky přenést do praxe,“ vysvětluje Jan Vokurka. A protože firma Kitl je tradičním výrobcem zdravých bylinných a ovocných nápojů, ráda se zpracování BIO sirupu Smrkáček ujala.  „Navíc skoro všichni ve firmě máme malé děti a sami známe, jak dokáží dát opakované virózy rodičům zabrat,“ přidává další motivaci Jan Vokurka a doporučuje Kitl Smrkáček podávat jako sirup ředěný vodou nebo jej dávkovat neředěný po lžičkách. „Voní lesem a jehličím a má velmi lahodnou chuť,“ slibuje.

Kitl Smrkáček je dostupný v lékárnách, zdravých výživách, prodejnách BIO potravin a na eshopu www.kitl.cz.

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip