Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Středočeský kraj  /  Dožínkové slavnosti na zámku Hořovice

Dožínkové slavnosti na zámku Hořovice

14.8.2017 - redakce Babinet.cz

Čas letních radovánek se chýlí ke konci a s ním přicházejí podzimní akce, ke kterým neodmyslitelně patří období sklizně a Dožínky. Creative World přichází i tentokrát s bohatým programe pro malé i velké na Dožínkových slavnostech, na které vás srdečně zveme.

PROGRAM:

V sobotu 2. 9. postavíme v zámeckém areálu naučný park, který nabídne širokou škálu poznání a zábavy v oblasti kulturního a národního dědictví celé ČR. Můžete se těšit na hádanky a kvízy z tradice a zvyků patřících ke sklizni a dožínkám na stezce národního bohatství.

Dospělí i děti zde budou poznávat všemi smysly. Chutí tohoto festivalu se stanou dary sklizně.

A dále:

  • Historická vesnička „První zemědělci v Čechách“ - 5 stanovišť (zpracování obilí, pečení pšeničné či jiné obilné placky, výroba šperku technikou kovotepectví, skolení kance, výroba hliněné nádoby, upředení nitě).
  • Pro milovníky šifer a kvízů přivezeme MENSA stezku v korunách stromů - 9 šifer a kvízů k národnímu bohatství.
  • Ty, co mají v oblibě tvorbu, okouzlíme řemeslnou stezkou - poznání, kvízy k českému řemeslu a jeho kouzlu.
  • Náročná bude i stezka povodí ČR s malou laboratoří a zábavnými koryty k hrátkám.
  • Nebude chybět ani RELAX ZÓNA pro rodiče a děti prostor plný hraček, her, prolézaček, mušlí s vílím pokladem, rýžováním zlata a dětských zemědělských strojů. Pro rodiče prostor, kde si děti hrají a oni odpočívají. Dožínkové speciality podle našich babiček, ale i hudební workshop DRUM CIRCLE. Hudba a tanec budou po celý den.

Vyzkoušet si budete moci velmi oblíbený „DOŽÍNKOVÝ kreativní ateliér“ - děti vyrobí nádherné dárky a dekorace v rámci tradic měsíce září, třeba dožínkový košíček technikou vypichování nebo krmítko pro ptáčky. Ale také LEVANDULOVÝ KREATIVNÍ ATELIÉR, kde si budou moci děti nazdobit klobouček levandulí a růžemi.

Děti čeká hledání drahokamů v pšenici s ježibabou nebo lovení perliček do pohádkových hrnečků s vodníkem. Starší děti a mládež spousta pohybu - Spikeball, BalanceBoard, skateboarding a další.

KDE: Starý zámek a zahrada Hořovice

KDY: 2. 9. 2017 od 13.00 do 17.00

ZA KOLIK: zdarma

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip