Babinet.cz  /  Magazín  /  Cestování  /  Nové turistické mapy nabízejí tipy na „Rodinné výlety v Posázaví“

Nové turistické mapy nabízejí tipy na „Rodinné výlety v Posázaví“

2.8.2017 - redakce Babinet.cz

Trasy pro pěší, cyklisty a vodáky, turistické cíle i přírodní zajímavosti nabízí nová série tří skládacích map nazvaných „Rodinné výlety v Posázaví“, kterou vydala společnost Posázaví o.p.s. Od příštího týdne bude k dostání ZDARMA v informačních centrech a zařízeních vybraných partnerů. Na mapy naváže turistický průvodce, který vyjde na podzim.

„Naposledy jsme podobnou mapu vydali v roce 2009. Přestože je už dávno rozebraná, lidé se na ni pořád ptají. Připravili jsme proto hned tři podobné mapy, v nichž nabízíme dohromady 30 tipů na výlety v Posázaví. Vyberou si z nich pěší turisté, cyklisté, vodáci, rodiny s dětmi i zdatní sportovci. Většinu tras jsme osobně prověřili,“ řekla ředitelka společnosti Posázaví o.p.s. Bohunka Zemanová.

Mapa dolního Posázaví, zhruba od Stvořidel po soutok s Vltavou, byla rozdělena na tři samostatné části – každá z nich má z jedné strany svou kartografickou podobu a z druhé strany deset tipů na výlety v daném území. Každá mapa vychází v nákladu 20 000 výtisků (dohromady 60 000 kusů).

Cyklotrasy i trasy pro pěší jsou vedeny zajímavými turistickými lokalitami, například kolem hory Blaník, podél řeky Sázavy, okolím vodní nádrže Švihov, krajem Josefa Suka, Jana Herbena nebo Sidonie Nádherné. Většina tras je okružních, takže si každý může zvolit libovolné místo startu i cíle, stejně jako náročnost vybrané cesty. Vzhledem k terénu (lesní cesty, místní komunikace, silnice nižších tříd), doporučujeme na ně vyjet na trekových kolech. Většina cyklovýletů je vhodných i pro pěší turistiku.

Mezi tipy na výlety jsou také naučné stezky, kterých v regionu není málo – například v Hradištku, Kácově, na Konopišti nebo v kraji pod Blaníkem. Zapřisáhlým „pochodníkům“ pak doporučujeme třeba některou z tras tradičního pochodu Po stopách kocoura Mikeše.

Příznivcům vody (a nejen jim) jsou pak určeny výlety lodí po Sázavě od Stvořidel až po soutok Sázavy s Vltavou. Upozorňují na zajímavá místa během plavby i na nebezpečné jezy.

V současné době připravuje společnost Posázaví o.p.s. novou propagační brožuru – turistického průvodce, který vyjde na podzim. Bude vycházet z mapového podkladu Rodinných výletů a budou v něm podrobnější informace o regionu a jeho zajímavostech.

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

podnebný
2.8.2017 15:42

Škoda že nebudou současně mapy horního Posázaví. I to má krásné okolí a příběhy z historie počínaje Velkým Dářkem přes Žďár a Přibyslav do Havlíčkova Brodu a Světlé. Taky je škoda, že není možno si mapy předem objednat u svého dodavatele.

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip