Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Překonejte finanční problémy oddlužením manželů

Překonejte finanční problémy oddlužením manželů

31.7.2017 - redakce Babinet.cz

Dostali jste se do nekonečného koloběhu splácení a cítíte, že z něj nemůžete ven? Za finanční potíže se rozhodně nestyďte. Před oltářem jste si s partnerem slíbili, že spolu ponesete všechno dobré i zlé. Je na čase táhnout za jeden provaz a skoncovat s dluhy jednou pro vždy.

Starosti o děti, domácnost i dluhy se týkají obou manželů

Ať už jste udělali špatné finanční rozhodnutí společně či jednotlivě, odpovídáte za něj oba. Nijak vám tedy nepomůže, pokud dojde k oddlužení pouze jednoho z vás. Od 1. 1. 2014 můžete podle zákona zažádat soud o společné oddlužení manželů, kdy jeden z vás návrh podává a druhý vystupuje jako spoludlužník.

Co vlastně oddlužení znamená?

Možná jste se setkali s pojmem osobní bankrot, který je jen jiným označením pro oddlužení. Stejně jako u fyzických osob nastává tehdy, když:

  • máte nejméně 2 věřitele,
  • jste u 2 a více dluhů v prodlení s placením alespoň 30 dní,
  • nejste nadále schopni platit.

Díky oddlužení stačí zaplatit do 5 let alespoň 30 % dlužné částky a zbylých 70 % vám bude soudem odpuštěno.

Jaké jsou výhody oddlužení manželů?

V případě, že se rozhodnete pro toto řešení, dojde ke sjednocení všech vašich dluhů. Nezáleží na tom, kdo je vytvořil. Splátky budete platit společně, jejich výše se tedy o poznání sníží.

Zaplatíte pouze jednu odměnu insolvenčnímu správci a celkově vše absolvujete, jako byste byli jedna osoba. Díky soudnímu dohledu po vás žádný z věřitelů nemůže vymáhat peníze navíc, po splacení stanovené částky tedy můžete začít nový život s čistým štítem.

Požádejte o pomoc odborníky

Znalost zákonů je výsada právních společností. Nepouštějte se do řešení finanční problematiky na vlastní pěst a raději využijte služeb odborníků na oddlužení. Ta celý proces vyřeší za vás a dá vám daleko vyšší naději na šťastný konec.

 

beplatná linka 800 100 636

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip