Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Škola mrkání

Škola mrkání

1.8.2017 - redakce Babinet.cz

Kontaktní čočky si většinou pořizujeme, abychom se zbavily brýlí. Mnohdy máme pocit, že nám nesluší, nevyhovují při sportu nebo se v nich prostě jen necítíme. Někomu může dokonce připadat, že v brýlích rozhodně neuděláme žádný sexy pohled. Také líčení mnohem více vynikne, pokud nemáme brýle.

Flirtující

Základní pohled každé pravé svůdkyně. Tak bez tohoto triku bychom to měly, my ženy, v životě velmi těžké. Důležitá je ale správná technika, protože jinak může naše snaha přijít vniveč. Základem jsou oči – jemně přivřené, ale plné erotického náboje. Pokud jsou dolaďěny svůdnou hrou prstů ve vlasech a jazyka, vaše oběť půjde do kolen!

Nahněvaná

Ne každý den bývá růžový a narazit na člověka, který nás rozpálí doběla, není také nijak výjimečné. Než ale napočítáte do deseti, abyste mu z plných plic řekli, co si o něm myslíte, pusťte všechen svůj vztek do výrazu. Pohled lehce zespoda, zamračené čelo a koutky rtů svěšené hluboko dolů říkají vše.

Vystrašená

Někdo má strach z pavouků, někdo se bojí výšek a jiného zase děsí tma. Jsou však i momenty, kdy nás vystraší nepředvídaná událost nebo něčí „nevinný“ žertík. Nepříjemné emoce při tom vyjadřujeme víceméně intuitivně. Avšak návod, jak správně vypoulit oči a ukázat ten správný vyděšený výraz, je také umění…

Znechucená

No tak to je teda vážně nechutné! Někdy musíme čelit věcem, které bychom raději zapomněli ještě předtím, než se udály. Je vám něco „proti srsti“? Dejte to co nejrychleji najevo, aniž byste musela cokoli kulantně říkat. Znechucený pohled s typicky nakrčeným nosem a odmítavě zvednutou rukou nepotřebuje dalších slov.

Zamyšlená

Je spousta věcí, které se nám každý den honí hlavou. A tak není divu, že nás často někdo vytrhne z důležitých myšlenek, ke kterým se pak už těžko vracíme. Tomu můžeme zabránit jasným gestem – Nerušit! V čem spočívá? Oči zahleděné na určitý bod, lehce nadzdvihnuté obočí a ruka pod bradou s „výhružně“ vztyčeným ukazováčkem přes rty. To je ta správná kombinace.

Smutná

Nálada bývá vrtkavá. Někdy to zkrátka nevyjde a člověk se cítí pod psa. Ne každý je ale natolik vnímavý, že si všimne, kdy je potřeba člověka politovat. Empatie je sice pěkná vlastnost, ale není jí obdařen každý. Proto je potřeba vysílat jasné signály. Lesklé oči s jemně svraštělým čelem a našpuleným spodním rtem. Uvidíte, kolik ve svém okolí vzbudíte  soucitu.

Překvapená

Překvapení jsou vždy zpestřením dne. Některá potěší, jiná méně, ale většinou se od nás očekává velkolepá reakce. A někdy ji je potřeba zahrát tak, že byste zasloužili Oscara. Jak na to? Doširoka otevřené zářící oči, pootevřená ústa od ucha k uchu a ruce „na srdci“ jsou tím nejosvědčenějším scénářem.

Usměvavá

Nejpřirozenější výraz tváře, který dokáže nemožné – to je jednoznačně milý úsměv. Nejednoho z nás uchránil od pokuty nebo pomohl obměkčit neochotnou úřednici. Jak tedy na něj? Důležité je, aby šel od srdce. Pokud není upřímný, okamžitě nás prozradí oči. Těmi je také důležité udržovat s naším protějškem kontakt.

Namyšlená

Dnes večer jsem tu hvězda a dám to všem jasně najevo. Každá žena se potřebuje jednou za čas vypravit do společnosti s tím, že bude „královnou večera“. Kromě okouzlujícího outfitu je ovšem zapotřebí i kus hereckého talentu. Tak bradu nahoru a nasasit pořádně pohrdavý pohled. Ať každý ví, kdo tu dnes velí.

Znuděná

Nezajímavý film, nekonečná přednáška, nudný rozhovor… Nuda se nám do života občas připlete ať chceme nebo ne. Není vždy vhodné dávat okatě najevo naše „nadšení“. Pokud už to ale vážně přesahuje všechny meze, klidně popusťte svým emocím otěže. Jednoznačným gestem projevujícím nechuť a nezájem je nepřítomný pohled s podepřenou tváří.

Zasněná

Někdo má rád akční ženy, jiný zase nedá dopustit na ty tiché a zasněné. Při lovu je proto potřeba přizpůsobit se kořisti, aby dostala to, co očekává. Zasněnou křehkou krásku z vás udělá kombinace nepřítomného pohledu kamsi do nebe a něžného výrazu ve tváři. Doplněním rukou nic nezkazíte.

Provinilá

Jsou věci, které nás mrzí. Slova ale vždy k vyjádření lítosti nestačí a tehdy nastává čas na takzvaný „psí pohled“. Neexistuje lepší prostředek citového vydírání! Stačí pohled zespoda s nadzdvihnutým obočím a jemně vtaženými rty. Vykouzlit ten nejnevinnější pohled už bude hračka. Odpuštěno?

Ďábelská

Máte někdy zlomyslné nebo škodolibé choutky? Je jasné, že máte za ušima a provokativně to chcete dát najevo? Učiněný ďábel! Jako zbraň zvolte tajemný pohled s lehce nadzdviženým obočím a k tomu si ještě pohrajte se špulením rtů. Každého zamrazí, případně bude zvědavostí bez sebe, co máte vlastně za lubem.

Nosíte kontaktní čočky? Pak se vám bude hodit náš tip!

Nejprve čočky nasaďte a až poté se naličte. Čočky nasazujte čistýma a suchýma rukama, jedině tak zabráníte infekci oka. Používejte ideálně bio-inspirované roztoky (např. Biotrue), které jsou k očím šetrné a respektují jejich přirozené vlastnosti. Čočky díky nim zůstanou po celý den vlhké, v oku neřežou ani nepálí a nenutí nás k mnutí a tím pádem předchází riziku zanesení částeček kosmetiky do očí. „Pokud nechcete věnovat péči o Vaše kontaktní čočky více času, který je potřeba například u čoček měsíčních, můžete se rozhodnout pro nošení jednodenních kontaktních čoček. Novinkou v této oblasti jsou jednodenní hypergelové kontaktní čočky Biotrue,“ radí optometrista Mgr. Pavel Beneš, PhD. a vysvětluje: „Zcela převratný materiál Hypergel nabízí veškeré výhody pro zdravé nošení. Jednodenní kontaktní čočky se ráno nasadí, večer se z oka vyndají a jednoduše vyhodí. Tím odpadá veškerá péče o ně samotné a není potřeba se tak zásobovat víceúčelovými čistícími roztoky. Samozřejmostí jsou ale pravidelné kontroly u kontaktologa.“

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip