Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Celá ČR  /  Kulturní akce pro děti tento víkend

Kulturní akce pro děti tento víkend

2.7.2017 - redakce Babinet.cz

Nechte se od nás pozvat na několik vybraných akcí. Nemusíte cestovat daleko. Celé prázdniny se všude kolem nás odehrávají rodinné festivaly, sportovní akce pro děti, divadla a kulturní zážitky. Je těžké si vybrat a nemožné vše stihnout. Tak tady je malá ochutnávka tipů na výlet :

●       12.7. – 16.7.2017 – Hračkobraní – Kamence nad Lipou

●       15.7.2017 - Zručnost Keltů Archeopark Všestary -  Hradec Králové

●       24.7. – 30.7.2017 – Prázdninový rej s hitrádiem Faktor – park Fábula v Kamenici nad Lipou

●       2.8. – 4.8.2017 - výtvarná dílna pro děti – egyptská  -  Havlíčkův Brod

●       7.8. – 13.8.2017 – Kouzla a čáry magistra Kellyho – park Fábula v Kamenici nad Lipou

●       19.8.2017 - Run Tour - Liberec

●       26. -  27. 8. 2017 - Foodparade - festival jídla a pití-
Praha 7, U Trojského zámku 4/1

●       2.9. – 3.9.2017 – Vepřové hody v parku Fábula – Kamenice nad Lipou

●       16.9.2017 - 16.9.2017 - Sporťáček 2017 Brno - Festival sportu pro děti

Brno

Když na výlet, tak za žážitky

Rodinný park Fábula je ideálním místem pro rodinný výlet s dětmi.

Najdeme ho na pomezí jižních Čech a Vysočiny v Kamenici nad Lipou. Za každého počasí spolehlivě zabaví děti i dospělé. Malí i velcí návštěvníci Fábuly se mohou společně vypravit pohádkovou trasou jedinečného světa zábavy s pohádkovými bytostmi jako průvodci.

Pravidelně každé pondělí vyjíždí do pohádkové říše parní vlak jindřichohradecké úzkokolejky. Samotná jízda parním vlakem dá otázce „Kam s dětmi tento víkend“ jedinečný rozměr: připravte se na dětské dotazy typu „nevadí kouř mašinky zvířátkům v lese?“ nebo „proč mašinka tolik prdí a kouří?“ Samotná jízda parním vlakem z Jindřichova Hradce do Kamenice nad Lipou trvá necelou hodinku. Nachystejte si fotoaparáty i mobilní telefony pro zaznamenání a uchování společných zážitků jízdy parním vlakem. Na vlastní kůži poznáte dojmy a zážitky cestování v minulém století. Úzkokolejka je jednou z nejstarších železničních tratí na našem území. A v tomto parním pohádkovém vláčku vás k tomu všemu pobaví pohádková bytost a budete-li chtít, také vás ráda odvede přímo do pohádkové vesničky Fábula.

Akce pro děti

Tematické akce pro děti se každý týden mění, např. týden v červenci je vyhrazen princeznám a princům. Dalším zajímavým hostem Fábuly pro děti je kouzelník Kelly. Dodnes nevíme, zda sloužil na císařském dvoře Rudolfa II. nebo se jedná o pouhou shodu jmen a zájmů. V zábavním parku Fábula bude hostem vždy jeden týden v červenci a jeden týden v srpnu. Mějte oči na stopkách, nikdy nevíte, kde se kouzelník Kelly zrovna vynoří. Jednou se objeví v pohádkovém sklepení, podruhé u hlavolamů nebo v hostinci. Narazit na něj lze i na nádvoří rodinného parku Fábula nebo v zahradě. Pakliže ho někde zastihnete, nesmíte zaváhat ani na vteřinu, protože jeho oblíbenou kratochvílí je mizet jako pára. Podaří-li se Vám ho zastavit, jistě ho přemluvíte, aby se podělil o pár kouzel.

Rodinný park Fábula má i spoustu stálých akcí pro děti: v pohádkovém sklepení se setkáte s živými pohádkovými bytostmi, hlavu vám zamotají hlavolamy a hádanky pro malé i velké, společně budete muset najít správnou cestu v bludišti s kvízem a překážkami, nebo si zahrajete obří společenské hry. A to není zdaleka vše. Ve tvořivých dílnách si můžete vyzkoušet svoji kreativitu nebo si můžete zkusit rozpohybovat obří marionety jako loutkoherec.

TIP na Kulturní akce tento víkend v okolí Kamenice nad Lipou

Naprostou novinkou letošní sezóny je úniková hra, která se odehrává v autentických vězeňských celách. Areál rodinného parku Fábula sloužil v dobách minulých potřebám okresního soudu. Uniknout z opravdové vězeňské cely to chce opravdu dobrou kombinaci šikovnosti, důvtipu a odvahy. Tohle prostě musíte zažít!

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip