Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Praha  /  Začátek prázdnin bude v Zoo Praha patřit dětem

Začátek prázdnin bude v Zoo Praha patřit dětem

29.6.2017 - redakce Babinet.cz

S vysvědčením v ruce mohou děti vyrazit oslavit začátek prázdnin do pražské zoologické zahrady, kde pro ně bude v pátek 30. června připraven bohatý zábavný program. Navíc, pokud budou mít jedničku z přírodovědného předmětu, budou mít vstup pouze za 1 korunu.

V amfiteátru Rezervace Bororo bude pro malé návštěvníky připraven speciální program. Zvířátka v něm ukážou vše, co umí. A budou se opravdu snažit, jelikož děti je následně budou moci oznámkovat. Tato vystoupení proběhnou v 11.30
a v 14.30. Od 9 do 16 hodin si pak děti mohou otestovat své vědomosti o pražské zoo pomocí kvízu, který bude k vyzvednutí u vstupů a také u Vzdělávacího centra. Děti, jež jej správně vyplní, dostanou drobnou odměnu.

Den v pražské zoo zpestří také program Českého rozhlasu. Malí i velcí zájemci se budou moci podívat na to, jak se připravuje rozhlasové vysílání. Stánek zde budou mít stanice Český rozhlas Dvojka a Rádio Junior, jež odtud budou vysílat. Konkrétně v 13 hodin začne odpolední tříhodinový pořad Šťastnou cestou s Janem Rosákem, který si k mikrofonu pozve fotografa Zdeňka Thomu a o svých zvířecích svěřencích povypráví kurátoři Vít Lukáš a Jan Marek. První jmenovaný představí přírůstky u primátů a druhý pak pohovoří o letošním úspěšném transportu koní Převalského do Mongolska. Posledním hostem bude Lucie Průšová z Rezervace Bororo, která povypráví posluchačům o tom, jak se zvířata učí a proč se s nimi pracuje.

Navíc kromě zábavy je jako odměna pro děti do 15 let připraveno i speciální vstupné. Pokud přinesou vysvědčení a na něm budou mít jedničku z přírodovědného předmětu (přírodověda, přírodopis, prvouka, biologie apod.), budou mít v pátek 30. června vstup do Zoo Praha za 1 korunu.

Kdo nestihne zajít do pražské zoo v pátek, nemusí smutnit. Prázdniny totiž v sobotu začnou i našim zvířatům. Jak si budou užívat svůj první prázdninový den, předvedou v amfiteátru Rezervace Bororo. Tentokrát však nebudou známkovaná, ale dostanou hračky. A to ty, které jim předem vyrobí dětští návštěvníci. Pokud máte chuť a nápady, co by zvířátka nadchlo a s čím by si nejraději hrála, určitě se do výroby zapojte. Probíhat bude od 10.30 a 13.30 v Rezervaci Bororo.

Program v pátek (30. 6.):

9.00 – 16.00 Co víte o Zoo Praha – kvíz o zoo (vyhodnocení bude probíhat u Vzdělávacího centra)

11.30 a 14.30 Dejte zvířatům vysvědčení - speciální program pro děti s ukázkou
cvičení zvířat (amfiteátr Rezervace Bororo)

13.00 – 16.00 Program rozhlasových stanic ČRo Dvojka a Rádio Junior

Program v sobotu (1. 7.):

10.30 a 13.30 Udělejte zvířátkům hračku (Rezervace Bororo)

11.30 a 14.30 Zvířata si hrají (amfiteátr Rezervace Bororo)

---------------------------------------------------

Foto 1: Za jedničku na vysvědčení z přírodovědného předmětu mají v pátek 30. 6. děti do 15 let vstup do zoo za korunu. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip