Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Plzeňský kraj  /  Historický víkend v Plzni vás zavede do doby Rudolfa II.

Historický víkend v Plzni vás zavede do doby Rudolfa II.

31.5.2017 - redakce Babinet.cz

Nenechte si ujít jedinečnou příležitost nahlédnout do života našich předků a vydejte se o víkendu 9.–11. června do Plzně. Akce Historický víkend aneb Strašidla a mumraje plzeňské pozve návštěvníky do doby, kdy císař Rudolf II. přijíždí na návštěvu Plzně a při této velkolepé příležitosti se bude dít mnoho zajímavého.

Tradiční Historický víkend, který pořádá Nadace 700 let města Plzně a město Plzeň, zaplní centrum Plzně a poprvé také prostor U Ježíška. Letošní program této oblíbené akce, tentokrát v režii Rytířů Koruny České, se opět vrátí k postavě a době Rudolfa II., který v Plzni pobýval. V září 1599 v době, kdy v Praze řádil mor, se do Plzně dokonce přesunul celý císařský dvůr i s úřady, takže se na několik měsíců stala hlavním městem říše. Novodobý slavnostní příjezd císaře Rudolfa do Plzně je očekáván v sobotu 10. června ve 14:00, kdy centrem města projde velký historický a folklorní průvod a císař převezme klíče od města. A kdo ví, možná s ním dorazí i pověstný Golem…

K vidění bude dobový tábor, divadelní představení, šermířská, hudební a taneční vystoupení, interaktivní dětská scéna s veselou ponožkovou bitvou. V plné síle se představí strašidla, a to v muzikálu, při nočním tanci a vydají se i na tradiční „vejšlap“ městem, kde s k nim mohou připojit malé bílé paní, čerti a další masky.Na nové scéně U Ježíška vypukne bitva z počátku třicetileté války nebo rytířský turnaj. Součástí Historického víkendu budou také vystoupení zahraničních folklorních souborů, hostů Mezinárodního folklorního festivalu CIOFF, který se koná v Plzni ve dnech 7. – 11. června. Historický víkendsi můžete hned v pátek 9. června zpestřit návštěvou tradiční Noci kostelů, která otevře kostely v Plzni a okolí i v jindy nepřístupných večerních a nočních hodinách. Na řadě míst jsou při této příležitosti připraveny komentované prohlídky, výstavy a doprovodný kulturní program.

Podrobné informace o programu

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Nejčtenější tipy
Náš tip