Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Trpíte podrážděností a nespavostí?

Trpíte podrážděností a nespavostí?

Redakce Babinet

Spánek hlídali bohové Hypnos a Somnus již ve starověkém Řecku a Římě. A kdo hlídá ten Váš? Každý člověk prospí značnou část svého života, různí lidé však mají odlišnou potřebu jeho délky. Patříte mezi ty, kteří spí krátce vystačí s méně než pět a půl hodinami spánku denně jako např. Napoleon a přitom nejste přes den ospalí a unavení? Nebo mezi dlouho spící, kteří potřebují více než devět hodin denně?

Nezávisle na délce vašeho spánku se v něm cyklicky opakují určité fáze. Po usnutí trvá spánek NREM obvykle několik desítek minut, poté se dostavuje REM spánek. Tím vzniká cyklus o trvání přibližně 70 až 100 minut, který během noci proběhne čtyřikrát až šestkrát.

Na schopnost usnout působí mnoho činitelů. Tlak, teplota místnosti, denní stres, ale také přílišné přejídání i hladovění navečer, hluk a kvalita lůžka. Za nejčastější příčinu chronické nespavosti bývají ale považovány příčiny psychologické, různé osobní konflikty, podrážděnost, neodbytné myšlenky, nepříjemné zážitky. A o ty není v dnešní době rozhodně nouze.

Nespavost může být též způsobena různými látkami, třeba kávou, čajem, alkoholem, nikotinem nebo různými léky. Nepříjemná je nespavost neurogenního původu, např. po úrazech, mozkových zánětech či při cévních poruchách, ale s tou se běžný člověk setkává zřídka. Daleko častěji se trápí kvůli osobním nedořešeným věcem a vnitřním konfliktům.

Pokud Vám nepomáhá ani přiměřená fyzická a tělesná zátěž k navození příjemného spánku a nechcete sáhnout po návykových lécích, můžete zkusit některé prostředky, kterými i pomáhaly již naše babičky, ovšem v komfortnější balení. Jedním z nich je i Přípravek DOPPELHERZ ENERGIE TONIKUM N. Jedná se o je volně prodejné rostlinné léčivo k uklidnění nervové a srdeční činnosti.

Látky z plodu hlohu, obsažené v přípravku, rozšiřují cévy a umožňují bohatší přívod kyslíku do svalů i do srdeční tkáně. Tak zesilují srdeční stahy a mohou i poněkud zrychlit srdeční činnost. Ulehčují také srdci práci tím, že rozšířením cév v orgánech zmenšují odpor, proti kterému musí srdce pracovat.

Látky z chmele a kozlíku lékařského mají zklidňující účinek na duševní rozpoložení a působí také příznivě při poruchách spánku.

Přípravek obsahuje i některé vitaminy rozpustné ve vodě, které organismus nedovede sám syntetizovat a které se mu proto musí pravidelně dodávat.

Přípravek Doppelherz Energie-Tonikum N se nesmí užívat v těhotenství a v období kojení, je vhodný pro děti od 12 let. Je k dostání bez lékařského předpisu v každé lékárně.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Mariannka
2.10.2019 17:47

podráždění, nespavost, stress tohle všechno se už dá ,,lečit,, a někdy na to stačí jedn přípravek. Taky jsem si tím prošla a pomohl mně melatonin forte

Mariola
4.11.2019 22:17

protože když je někdo nevyspaly, tak je nervozni. Takže naše tělo si potřebuje odpočinout, potřebuje spánek, bez toho to prostě nejde

Sax
6.11.2019 12:57

ano a hodně. Hlavně když je v práci náročné období, jsem pod tlakem, ve stresu a pak nemužu spát. Takže ted řěším, jak si konečně odpočinout, konečně se vyspat

Marketaaa
3.12.2019 12:39

přemýšlím, že to taky zkusím.Poslední dobou mám problém usnout a když už usnu, mám špatné sny, budím se. myslíte si, že mně to pomuže?

Lejla9
5.12.2019 13:17

na problem se spaním zkus nějaké potravinové doplnky.

Martinela
28.12.2019 12:24

pokud špatně spíte, chce to nějaký potravinový doplněk na klidné spaní. Tělo a mysl se musí uvolnit

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip