Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Kraj Vysočina  /  Výstava retrohraček Kloboučku hop! ve Žďáru nad Sázavou

Výstava retrohraček Kloboučku hop! ve Žďáru nad Sázavou

20.2.2017 - redakce Babinet.cz

Regionální muzeum města Žďáru nad Sázavou pořádá výstavu retrohraček z 50. a 80. let 20. století pod názvem Kloboučku hop! Návštěvníci výstavy se mohou těšit nejen na malého panáčka z dětských let, ale především na řadu starých exponátů včetně deskových her, panenek, figurek, plyšáků, autíček, stavebnic, edukativních her, hraček pro batolata, hlavolamů, céček, sportovního náčiní, hudebních nástrojů a dalších, s kterými si hrávaly děti dříve.

„Jsme velice potěšeni, že se můžeme zúčastnit retro výstavy ve městě Žďár nad Sázavou, nedaleko našeho působiště a výroby v Novém Veselí, kde vznikají naše výrobky včetně IGRÁČKA. Věřím, že si sem lidé zajdou rádi zavzpomínat nebo ukázat svým dětem či vnoučatům, s čím si hrály děti před mnoha lety. Navíc si zde mohou návštěvníci sami vyzkoušet některé hračky a hry (IGRÁČKY, Kloboučku hop!, fotbal, jojo, hlavolamy, tivoli, kuželky, zasahování cíle, Rubikova kostka, Ukaž, co víš, kostky nebo stavebnice) v jednotlivých koutcích malé herny nebo shlédnout pohádku z diafilmů. Tak proč se nevrátit o pár let zpět a zavzpomínat, a přitom kvalitně strávit čas spolu. Přeji všem návštěvníkům pěknou podívanou,“ Miroslav Kotík, majitel společnosti EFKO.

Žďár nad Sázavou je okresní město, ležící na pomezí Čech a Moravy v malebné krajině Českomoravské vrchoviny uprostřed chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy. Žďár nad Sázavou není jen místem, v jehož blízkosti vzniká tolik oblíbená postavička IGRÁČEK, ale je to především město, jenž nabízí svým návštěvníkům unikátní památku zapsanou v UNESCO. Poutní kostel sv. J. Nepomuckého na Zelené hoře je jedinečnou architektonickou památkou, která byla v prosinci 1994 zapsána do seznamu světového dědictví UNESCO a stojí za to ji navštívit. Regionální muzeum města Žďár nad Sázavou sídlí od roku 1993 v prostorách městské Tvrze v centru města pod kostelem sv. Prokopa. Je otevřeno celoročně kromě pondělí a střídají se v něm během roku různé výstavy, především regionálního charakteru. Pracovníci muzea nabízí zájemcům rovněž odborné konzultace.

KDE:  Regionální muzeum města Žďár nad Sázavou

KDY: 31.1.2017 do 15.3.2017 od od 9:00 do 12:00 a od 12:30 do 17:00 hod.

ZA KOLIK: Dospělí 10 Kč; důchodci, studenti a děti do patnácti let 5 Kč; předškolní děti a pedagogický dozor zdarma.

Více na www.muzeumzdar.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip