Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Má váš partner problém v ložnici? Tyto tipy mohou změnit váš milostný život k nepoznání

Má váš partner problém v ložnici? Tyto tipy mohou změnit váš milostný život k nepoznání

1.2.2017 - redakce Babinet.cz

Problémy s erekcí či nedostatek chuti na sex. Toto jsou nejčastější problémy, které trápí muže. Málokdo ale myslí na to, že netrápí jen jejich, ale rovněž jejich ženy.

Poznala jste skvělého a sympatického mladého muže, ale když přišla příležitost na společnou romantickou noc, on jaksi neměl chuť. Nebo jiná situace. Jste se svým partnerem již několik let, ale když přijde konečně část na manželské povinnosti, tak je jeho mužská pýcha zvadlá jako kytice v květináči z minulého měsíce? Vítejte ve světě mužů.

Nikdo netvrdí, že muž by měl být připraven do akce vždy a za všech okolností. Nenechte se, milé dámy, zmást tím, co vidíte ve filmech pro dospělé. Herecké výkony spoře oděných dam nejsou to jediné, co je pořádně přibarvené.

Neměli byste stejně podlehnout falešnému dojmu, že většina mužů jsou lovci s instinktem sexuálního predátora. Čekat, že se vašemu partnerovi "postaví" doslova na přání, je čistá utopie. Na druhou stranu, netřeba však zapomenout na běžný životní styl dnešních mužů. Propracovanost spolu se stresem bývají nejčastějšími příčinami problémů s erekcí.

Své udělá i nezdravá životospráva, kouření, nesprávné stravování, nedostatek spánku a regenerace nebo deprese. Nezapomínejme ani na obezitu nebo některé civilizační onemocnění, například srdečně-cévního systému. Úplná erektilní dysfunkce je záležitost, kterou je třeba svěřit lékaři, ale občasné problémy s erekcí můžete řešit i doma.

Toto můžete zkusit udělat:

 • odstranit u muže kouření a snížit objem alkoholu
 • pokusit se změnit mu jídelníček s cílem omezit nezdravé a těžké jídla a nahradit je ovocem a zeleninou
 • přesvědčit partnera k pravidelnému pohybu a cvičení
 • vyzkoušet můžete i některé pilulky na podporu erekce, které nemusí mít lékařský předpis, protože mají 100% přírodní složení
 • zlepšit jeho sebevědomí psychickou podporou

Nemá na vás chuť? A má vůbec chuť na sex?!

Druhým nejčastějším problémem je nechutenství na sex. Odborně se tomu říká i nízké libido. Tento problém mají zejména vdané ženy nebo ženy žijící s partnerem již delší dobu a mluvíme právě o situaci z úvodu našeho článku.

Za ztrátou chuti na sex bývá několik příčin. Může jít o problémy ve vztahu, přepracovanost, stres, únavu nebo v některých případech i o vážnější onemocnění. U mužů totiž souvisí chuť na sex zejména s hladinou hormonu testosteron. Pokud ho není v těle dostatek, klesá i sexuální apetit.

Pokud je problém s testosteronem způsobený například onemocněním štítné žlázy, je nutná odborná léčba. Máme pro vás ale dobrou zprávu - ve většině případů to tak vážně není. V případě, že nemáte s parterem žádné konflikty, je problém s nedostatečným libidem možné řešit i doma a bez lékařské asistence.

Můžete vyzkoušet:

 • snížit vliv negativních faktorů zmíněných výše, čili stresu, únavy nebo vyčerpání
 • některé přírodní afrodiziaka, například ženšen, chilli, šlehačku nebo mořské plody
 • připravit pro partnera překvapení v podobě romantického večera nebo jiného nápadu, který oživí váš vztah a změní zaběhnutou rutinu
 • výživové doplňky a přípravky bez lékařského předpisu podporující sexuální výkonnost a dodávající muži energii
 • akupunkturu
 • tantra masáže - naučte se tajemství dokonalého svádění v kombinaci se vzrušující masáží a úspěch je téměř jistý

TIP: Přečtěte si také Tvrdost erekce jako ukazatel možné sexuální dysfunkce.

Z opačného soudku

Zcela opačný problém, který ale také není třeba brát na lehkou váhu, je předčasná ejakulace. Nejde sice problém týkající se erekce, protože ta se dostaví, ale ani tuhle sexuální poruchu netřeba zlehčovat. Ještě horší by bylo ji ignorovat úplně.

Za předčasnou ejakulaci přitom nemusí nést muž žádnou vinu, protože v určitých situacích jde o přirozenou reakci. Hovoříme zejména o případech, pokud jste pro něj jeho "první" nebo pokud měl partner příliš dlouhou sexuální abstinenci. Tehdy je třeba tomu všemu dát jen trochu času a uvidíte, že se to zlepší.

Horší však je, pokud problém trvá delší dobu. Průměrná doba ejakulace "zdravého" muže je kolem 7 až 8 minut. Pokud nedokáže váš partner vydržet ani polovinu tohoto času, je třeba zjistit, zda nemá problém s uzdičkou na žaludu nebo zda netrpí nějakým zánětem, například žaludu nebo jiných částí penisu.

Pokud vyloučíte tyto příčiny, můžete zkusit několik řešení:

 • vyzkoušejte přípravky na oddálení erekce, například anestetické gely nebo spreje, které mají za cíl snížit citlivost nervových receptorů umístěných na pohlavním údu
 • zkuste s partnerem "trénovat", ideálním příkladem je masturbace před sexem
 • naučte partnera správně dýchat a místo hlubokého dýchání ať to zkusí pomaleji, plynulejší a klidnější
 • menší množství alkoholu zabere téměř vždy, ale pozor, abyste to nepřehnali
 • hrubší kondom by měl také snížit sexuální citlivost, případně zkuste i dva najednou
 • pokud nepomůže nic jiného, ​​jednoduše si dejte "druhé kolo"

Zachovejte chladnou hlavu

Žádná kaše se nejí tak horká, jak se navaří. Tak říká lidové rčení a vy byste se ho možná měla držet. Vycházejte zejména z toho, že žádný problém není neřešitelný. Pokud nezabere žádný "domácí recept", klidně vyhledejte odborníka.

Sexuolog, urolog či psychiatr - všichni vám umí pomoci. Ano, vám. Problémy v ložnici, které má váš partner, se totiž dotýkají vás mnohem víc, než si dokážete připustit. Neignorujte je tedy, hledejte příčiny problémů a snažte se podívat na svět i očima vaší polovičky. Hledejte odpovědi a uvidíte, že řešení určitě najdete.

Další zdroje:

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Lejla9
23.8.2018 14:49

chce krasne a sexy prádlo, láhev dobře vychlazeného vína, svíčky, čokoládu a klidně i něco pro partnera, aby vydržel celou noc :)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip