Babinet.cz  /  Magazín  /  Zeptejte se mužů  /  Mám se dál trápit a čekat?

Mám se dál trápit a čekat?

15.1.2017 - redakce Babinet.cz

Pája se ptá:

Mám se dál trápit a čekat? můj muž měl před pěti lety milenku, trvalo to celý rok, o ničem jsem neveděla. jen jsem ho litovala, že má tolik práce, musí být v práci dlouho do noci a k tomu ještě pořád jezdit na služební cesty. byla jsem slepá. jednou jsem dostala sms,že můj muž mne již nemá rád a že je se mnou kvůli detem a mě neměl stejně nikdy rád a že má milenku. bylo to od ní. doslova jsem se sesypala, manžel se přiznal. skončila jsem u psychiatra.řekl mi ,že se s ní rozejde. jenže to nebylo tak jednoduché,pořád nám volala domů,jednou skákala z okna,podruhé byla těhotná,potřetí měla rakovinu. bylo to hrozné. přesto všechno jsem s mužem chtěla dál zůstat a dát jemu, sobě a třem dětem šanci. uplynul těžký rok,doufala jsem,že vše bude jako dříve. chyba. přišel za mnou nejmladší syn a řekl, hele co jsem našel v autě. byl to dárek od ní, s datem a věnováním. vše začalo znova. zrovna jsme se stěhovali do většího bytu na který jsme deset let čekali. opět mě čekal psychiatr.rozvést se nechtěl, chtěl zůstat s námi. dala jsem nám další šanci. snažila jsem se nevyčítat a být milá a to jsem očekávala i na druhé straně. měla jsem hrozné deprese a zalézala jsem stále víc do sebe, manžel se jen ptal, proč jsem zase naštvaná.tak to trvá dodnes. stále si nedovedu představit život bez něj. spíme každý zvlášt. moc se mnou nemluví a já se trápím dál a čekám. ale na co čekám,asi se to nezmění.jsem asi naivní. o děti se stará hezky. nevím co s tím ,co on chce, nechce se o tom bavit. co muž chce, když se takhle chová?

Milá Pájo, je těžké dělat nějaké jasné závěry, ale z toho málo, co jsi napsala, lze některé zásadní informace přeci jenom získat. Určitě Ti nenavrhnu nějaké účinné řešení, ale pár drobných postřehů Ti dát mohu. Tvůj manžel si Tě přes všechno zlé, co Ti provedl, váží. Nechce Vás opustit a podle všeho k tomu měl příležitost. Stará se o děti a to je hodně důležité. Můj pocit z toho všeho je jasný. Tvůj manžel si prostě neví rady, co má dělat. Nechce svou rodinu opustit, ale je evidentně pod tlakem své milenky, která je schopná udělat cokoliv, aby Tvého manžela získala. Tvá šance je jediná: dát Tvému manželovi jasně najevo, že ho chceš a že jsi ochotná mu vše odpustit. Nemá cenu na něj tlačit a do něčeho ho nutit (to dělá jeho milenka a nejsi přeci stejná...), nech ho samotného, ať to vyřeší. Dej prostě jenom přesně definovaný čas, do kdy se musí rozhodnout, co dál. V té době se k němu chovej úplně normálně, ale rozhodně mu nepodlézej. A až nastane den D, začněte spolu normálně žít včetně sdílení manželského lože, nebo mu pakuj kufry. Jasně mu řekni, že je to poslední šance, a tu si zaslouží každý, sebehorší člověk...

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

moravačka aja
5.2.2017 03:55

Rozveďte se.Jak píšete skončilo to a zase začalo.Bude mít milenku pořád a vy se zbytečně trápíte a zaděláváte si na zdravotní problémy.A to Vám za to nestojí.Raději bych byla sama,než bych se trápila a čekala na zázrak,který se konat stejně nebude.Když to udělal dvakrát udělá to i potřetí.

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip