Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Co víte o kojení?

Co víte o kojení?

Zora Šimůnková

Nakladatelství Grada vydalo publikaci Martina Gregory a Magdaleny Paulové Výživa kojenců - Maminčina kuchařka. Jedná se o 2.přepracované a doplněné vydání.

Zdraví dítěte často soudíme podle toho, jak mu chutná a přibývá na váze. Není to samozřejmě hledisko jediné, ale je pravdou, že dobré zdraví jde ruku v ruce s dobrým trávením. Nejpřirozenější způsob výživy novorozeněte je kojení. Právě tomuto tématu se věnuje druhé vydání této užitečné příručky. Maminky se v  knize mimo jiné dozví, co dělat pro úspěšné kojení hned po porodu, jaká je správná technika sání, jak pomůžou tvorbě mateřského mléka. Ale třeba i to, jak se mají vypořádat s poraněnými bradavkami, zánětem prsu, jak by měla vypadat správná výživa kojící matky a mnohé jiné.

Protože ale kojení není v mnoha případech a z mnoha důvodů možné, autoři do knihy zařadili i kapitoly o výrobcích náhradní dětské výživy. Předkládají jejich přehled a podrobně vysvětlují rozdíly jednotlivých výrobků. V závěru knihy najdou čtenáři i kuchařku pro nejmenší a obsáhlý receptář nemléčných příkrmů.

Ukázka z knihy:

Rýžová kaše s mrkví

Jednu větší omytou a očištěnou mrkev nastrouháme na hrubším struhadle a v malém množství vody podusíme doměkka. Připravíme porci rýžové kaše a smícháme dohromady.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip