Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Středočeský kraj  /  Advent na zámku Veltrusy

Advent na zámku Veltrusy

25.11.2016 - redakce Babinet.cz

Přijďte oslavit předvánoční čas na zámek Veltrusy. Od 26. listopadu do 18. prosince jsou pro vás nachystána řada adventních akcí. Podívejte se, co vše se zde bude dít.


26. 11. – 18. 12.

  • Adventní prohlídky zámku o víkendech a státních svátcích od 11 do 15 hodin (26. 11. od 10 do 17 hodin)
    Jak na zámku trávili poslední majitelé z rodiny Chotků zimní čas, co si šlechta na počátku 20. století dávala za dárky a jak vypadala jejich vánoční výzdoba či stolování? To vše se letos dozvíte při nových prohlídkách okruhu Aristokracie: začátek konce, které vás zavedou i do jinak nepřístupné kaple Svatého kříže.

26. 11.

  • Zahájení výstavy Vánoce v domě pana lesního v zámeckém infocentru
  • 10–17 hodin Adventní tvoření – severozápadní křídlo zámku a přilehlý hospodářský dvůr se na jeden den promění v dílnu, kde si všichni mohou vyzkoušet výrobu svíček ze včelího vosku, věnců, svícnů různého druhu nebo ozdob na stromeček. Vánoční dekorace si na zámku lze vyrobit podle vlastní představy nebo si zakoupit již hotové výrobky včetně korálkových ozdob zhotovených podle tradičních vzorů. Nebude chybět rozsvícení stromku v Sala terreně ani občerstvení provoněné cukrovím a svařeným vínem. Během akce se můžete také projet parkem na povoze taženém koňmi nebo využít projížďky na koních pro děti.Vstupné na Adventní tvoření je 25 Kč.
  • 15 hodin Sváťovo loutkové dividlo s Vánoční pohádkou – pro děti, avšak v doprovodu rodičů, je na 15 hodin v Rudolfově sále nachystaná Vánoční pohádka souboru Sváťovo dividlo. A aby se nezapomnělo ani na oblíbené dárečky v podobě sladkostí, přijde po představení i Mikuláš.

10. 12.

  • Od 17 hodin Vánoční koncert Zuzany Lapčíkové a Vladislava Bláhy – adventní čas si u nás můžete zpříjemnit i vánočně laděným koncertem Zuzany Lapčíkové (zpěv, cimbál) a Vladislava Bláhy (kytara), koná se v Rudolfově sále. Toto duo se svojí originalitou zvukově i repertoárově vymyká tradičním nástrojovým seskupením. Během krátké doby získalo pozornost publika i předních českých skladatelů jako jsou například Miloš Štědroň, Antonín Tučapský, Milan Tesař a Jan Meisl, kteří pro ně napsali své skladby. Je to zejména atraktivní a dramatický způsob hudební komunikace s publikem v žánrově pestrých a zajímavých skladbách, co duu napomáhá vytvořit vřelé přijímání hudby publikem všech generací. Vstupné: 200 Kč. Vstupenky je potřeba zakoupit předem nebo si je zarezervovat. Rezervace na: +420 315 781 146, +420 724 348 776, auerova.jana@npu.cz. Zakoupení či vyzvednutí je možné v informačním centru zámku u hlavní vstupní brány.

18. 12.

  • Od 14.30 Živý betlém – připojte se k průvodu tří králů, který bude putovat k živému betlému, kde vedle Josefa a Marie s Ježíškem nebudou chybět ani živá zvířátka včetně oslíka a velblouda. První průvod vyrazí ve 14.30 od Holandského selského domu (nedaleko Všestud), druhý se za Jezulátkem vydá v 15 hodin od hlavní brány ve Veltrusích.
  • V 16 hodin pohádka Vánoční putování s anděly – divadlo Pruhované panenky vystoupí s pohádkou Vánoční putování s anděly. Vstupné na pohádku: dospělí 100 Kč, děti 70 Kč.

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip