Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Jihočeský kraj  /  Výstava Císařův pekař – Pekařův císař v Klášterech Český Krumlov

Výstava Císařův pekař – Pekařův císař v Klášterech Český Krumlov

9.11.2016 - redakce Babinet.cz

Unikátní komplex starobylých klášterních budov v centru Českého Krumlova se před rokem po rozsáhlé rekonstrukci poprvé otevřel veřejnosti.

Každý den od 10 do 18 hod. až do konce března je otevřena pozoruhodná výstava Císařův pekař – Pekařův císař. Základem expozice, připravené ve spolupráci s Barrandov Studio a.s., je sbírka dochovaných kostýmů a originální exponáty ze slavného stejnojmenného filmu. Návštěvníci mohou vstoupit do sklepení, kde byl vězněn Matěj, v komnatě hraběnky Strádové vyzkoušet filmový kostým, nahlédnout pod pokličku dobové hostiny na císařském dvoře, obdivovat uměleckou sbírku Rudolfa II. a hádat, který z obrazů Mony Lisy je ten pravý, kráčet v ničivých šlépějích Golema a ověřit si své znalosti kultovního filmu v soutěžním kvízu. V sobotu 26. listopadu od 13 do 16 hod. expozici doplní zábavné a hravé putování pro děti a rodiče Po stopách Golema.

Kláštery v Českém Krumlově byly vyhlášeny Památkou roku 2015. Sdružení historických sídel, které prestižní cenu každoročně uděluje, ohodnotilo projekt rozsáhlé rekonstrukce, její provedení i to, jak areál po znovuotevření v roce 2015 ožívá. Historický soubor klášterních budov v Českém Krumlově se rozprostírá na ploše severního meandru řeky Vltavy, rozlohou zaujímá druhé místo po krumlovském zámku. Stálé expozice a klášterní zahrady jsou otevřeny denně.

KONTAKTY

Kláštery Český Krumlov

www.klasteryck.cz,Facebook Kláštery Český Krumlov

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip