Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Praha  /  VILOmeniny – 2. ročník: NA ŠTVANICI BUDE POŘÁDNÝ CIRKUS!

VILOmeniny – 2. ročník: NA ŠTVANICI BUDE POŘÁDNÝ CIRKUS!

5.11.2016 - redakce Babinet.cz

Po loňském, velmi úspěšném prvním ročníku festivalu VILOmeniny jste opět zván do VILY Štvanice děti a rodiče. VILA se na dva pošmourné, listopadové dny promění v barevnou cirkusovou manéž, která pro vás vykouzlí divadelní představení, koncert, sérii inscenačních skic nové dramatiky pro děti a spoustu doprovodného programu, jako jsou hravá jóga pro děti, cirkusová výstava, výtvarné dílny, nebo VILAmovánky (Cirkus VILA) – výtvarně-interaktivní bojovka s pracovními listy po celé VILE (loni se jí zúčastnilo přes 200 dětí!). Program je určen divákům od tří do nekonečna let.

„Festival vznikl v roce 2015 za účelem přivést do VILY diváky, kteří sem běžně nezavítají, ačkoli i pro ně je v repertoáru již druhým rokem hned několik inscenací. Zároveň vám přináší přehlídku hravého, originálního divadla, plného důvtipu a fantazie, a to z koutů republiky, do kterých byste se zřejmě s rodinou sami jen tak nevypravili…“ říká o VILOmeninách dramaturgyně Helena Kebrtová.

Žhavým tipem festivalu je pražská premiéra rodinné inscenace Malé příběhy velkého hraběte, ve které vám Geisslers Hofcomoedianten na chůdách a s živými loutkami představí cnosti i malichernosti hraběte Šporka. Nenechte si ujít ani inscenaci Radovanovy radovánky Malého divadla z Českých Budějovic, které se pomalu stává fenoménem alternativních a loutkových scén. Také v Divadle rozmanitostí pořádně šlápli na plyn a kromě Krásy nesmírné vám ukážou, jak umějí dělat muziku pro děti v Mostě – s kapelou (Ne)dloubej se v nose! A kdo se chce pobavit a něco se dozvědět o tom, co se pro děti hraje ve světě, neměl by opomenout Trojč(t)ení, neboli prezentaci výstupů překladatelské dílny agentury DILIA v podobě série scénických skic v podání tří divadel.

VILOmeniny v charismatickém prostředí VILY Štvanice jsou netradiční divadelní festival, který si užijete vy i vaše děti. Nažehlete si šatečky a naleštěte lakýrky, ale obojí raději nechte doma. Na Štvanici bude pořádný cirkus!

KDE:  VILA Štvanice, Praha

KDY: 11.11.2016 do 12.11.2016 od 10:00 do 20:00 hodin

ZA KOLIK: 80 Kč/ osoba/ představení, děti do tří let zdarma

Více na www.vilastvanice.cz/vilomeniny-2-rocnik.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další tipy

Náš tip