Babinet.cz  /  Soutěže  /  Vyhrajte probiotické kapky Apo-Laktík for Baby vhodné i pro novorozence!

Vyhrajte probiotické kapky Apo-Laktík for Baby vhodné i pro novorozence!

14.10.2016 - redakce Babinet.cz

Pro správný vývoj vašeho miminka je důležité, aby mělo zdravé a spokojené bříško. Proto bychom mu měli dopřávat pořádnou dávku tzv. přátelských bakterií, které mají význam nejen pro dobré trávení, ale také pro správně fungující imunitní systém.

Velkou část miminek po narození trápí problémy se zažíváním, které souhrnně označujeme jako kojenecká kolika. Mnozí z nás ji ale budou znát spíše pod názvem „prdíky“. Ať tak či onak, jedná se o velmi nepříjemný stav pro miminko i pro jeho okolí. Při kolice totiž děťátko zažívá pořádnou bolest v bříšku, když se neúspěšně snaží dostat plyny ven ze zažívacího traktu. Svou nespokojenost dává na zřetel tím, že hlasitě pláče a všemožně se v postýlce kroutí. Pokud se situace nelepší, začínají být maminky bezradné, vyčerpané a ve stresu. Ovlivněna je tím i pohoda v celé rodině.

Koliku je možné potlačit například podáváním fenyklového čaje nebo masáží bříška. Miminku můžete pomoci i tím, že mu budete na bříško přikládat teplé pleny nebo polštářek. Krajním řešením může být zavedení rourky do konečníku. Velmi důležité je ovšem dbát na osídlení střeva správnými bakteriemi. „Probiotické bakterie jsou součástí střevní sliznice a zamezují množení škodlivých bakterií. Takto  vyvážená střevní mikroflóra má pak význam pro správné zažívání a také imunitní systém dítěte, když brání rozvoji alergií a autoimunitních onemocnění,“ vysvětluje imunoložka RNDr. Dana Nováková z FN Motol.

Přátelské bakterie miminku předává matka během porodu přirozenou cestou. V případě císařského řezu je o ně dítě ochuzeno. Další probiotika pak dítě dostává prostřednictvím mateřského mléka. Mnohdy to ale nestačí a je nutné sáhnout po doplňku stravy, který prospěšné bakterie do těla miminka doplní.

Ideální variantou jsou probiotické kapičky Apo-Laktík for Baby, které představují jedinečný komplex dvou probiotických kmenů a 250 miliónů probiotických bakterií v jediné denní dávce. Balení APO-Laktík for Baby obsahuje 7,5 ml kapiček (dohromady 30 denních dávek) a pipetu, kterou lze kapky pohodlně kapat miminku přímo do úst. Probiotika jsou navíc před prvním použitím uchovávána ve víčku odděleně od tekutiny, což zajišťuje jejich stabilitu a vysokou ochranu. Doporučenou denní dávku představuje pět kapek.

Více na webu www.apotex.cz

Odpovězte správně na soutěžní otázku a 5 z vás od nás dostane měsíční balení APO-Laktík for Baby!

 

Soutěž již byla ukončena.
Obvykle do tří týdnu od konce soutěže se na tomto místě objeví výherci.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další soutěže

Náš tip