Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Tuky pro vaše srdce. Objevte omega-3 mastné kyseliny

Tuky pro vaše srdce. Objevte omega-3 mastné kyseliny

16.10.2016 - redakce Babinet.cz

Všechny tučné pokrmy, které jíme, nemusejí vždy přispívat ke vzniku kardiovaskulárních chorob. Některé tuky škodlivé nejsou a jejich pravidelná konzumace naopak podporuje zdraví organismu. Jsou jimi především omega-3 mastné kyseliny, které prospívají srdci a cévám.

Vedle bílkovin a sacharidů patří tuky mezi nepostradatelné složky naší stravy. Měly by tvořit asi 30 až 35 procent z celkového denního energetického příjmu. Tuky přispívají k udržení tělesné teploty a jsou nepostradatelné při tvorbě hormonů. Mezi zdravé tuky pak patří hlavně nenasycené omega-3 mastné kyseliny EPA a DHA. Jejich pravidelná konzumace může přispět k dobrému stavu celého kardiovaskulárního systému. Snižuje se tak hladina „zlého“ LDL cholesterolu, vysoký krevní tlak i riziko tvorby krevních sraženin v krvi. Tím lze předcházet vzniku infarktu a mrtvice.

Nutriční terapeutka Margareta Iliopulosová radí: „Esenciální omega-3 mastné kyseliny si lidský organismus nedokáže sám vyrobit. Protože jsou však nepostradatelné nejen pro zdraví srdce a cév, ale i pro správnou funkci mozku, očí a imunitního systému, měly by být samozřejmou součástí naší stravy.“

Omega-3 mastné kyseliny najdeme v tuku mořských ryb, v mořských řasách a v některých rostlinných olejích nebo semínkách.

„Ideálně bychom měli svému tělu dodat přibližně 250 mg omega-3 mastných kyselin denně. Nestačí proto, pokud si občas pochutnáme na vlašských ořeších nebo použijeme třeba lněný olej do salátu. Strava by vždy měla být co nejpestřejší. Alespoň dvakrát týdně bychom měli jíst tučné mořské ryby, jako jsou sardinky, losos, tuňák nebo makrela,“ upozorňuje nutriční terapeutka.

Pokud vám však rybí maso nechutná, můžete si přísun omega-3 mastných kyselin zajistit pomocí kvalitního doplňku stravy.

Z tuku mořských ryb se vyrábí CardioMax Omega-3. Každá jeho kapsle obsahuje unikátní 90% koncentraci omega-3 mastných kyselin v přírodní formě triglyceridů, kterou tělo dokáže velmi lehce vstřebat. Pro podporu zdraví vašeho srdce postačí užívat jednu kapsli denně. Pro více informací volejte bezplatně 800 10 40 40 nebo navštivte www.cardiomax.cz.

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip