Babinet.cz  /  Soutěže  /  Vyhrajte voucher a zajděte si na metrovou pizzu!

Vyhrajte voucher a zajděte si na metrovou pizzu!

23.8.2016 - MadlaJ

Jaké “metrovky“? Co si pod tímto označením má našinec představit. Odpověď je jednoduchá, METROVOU pizzu, pravou od mistra Itala – Antonia z focacceria Aforno, který pizze opravdu rozumí!   Italové jsou požitkáři a jídlo vnímají jako společenskou, rodinou událost. Metrová pizza je ideálním nejen gastronomickým zážitkem, ale i pojítkem společného stolování a hodování.

Těsto je základ

„Základem pizzy je dobré těsto a zásadně čerstvé suroviny,“ říká šéfpizzař Antonio z focacceria Alforno. Připravuje se ze základních surovin: z vody, mouky, soli a droždí. POZOR žádné vejce. Důležité je i správné odpočinutí neboli uležení těsta. Prostě bez dobrého těsta pizzu neuděláš. U těsta jsme začali, ale pak je důležité co na ni i samotné pečení.

Královna pizzy Margherita

Královnou pizzy je Margherita, která dostala jméno po královně a vznikla na konci osmdesátých let devatenáctého století, kdy navštívila královna Margherita Savojská se svým manželem Umbertem I. Neapol. „Byla pro ni připravena pizza, která byla z rajské šťávy doplněná o sýr mozarella a bazalku,“ říká Antonio s tím, že barvy na pizze symbolizovaly barvy Itálie.

Královna pizzy v Alfornu – “Metrovka“

Královnou pizzy je sice Margherita, ale v Alfornu je to metrová pizza. “Metrovka“ je zábava, gastronomický požitek díky, kterému si uděláte příjemné odpoledne s přáteli nebo rodinou.  Vyberte, co máte rádi: sýry, prosciutto, rukolu… šup s tím do pece. Pokud se chcete zapojit i do samotné přípravy i to není problém.

Přijďte a ochutnejte!

Odpovězte správně na soutěžní otázku a 3 z vás vyhrají voucher v hodnotě 500 Kč!

Odpověď naleznete na www.al-forno.cz

Soutěž již byla ukončena. Výherci soutěže jsou:
MIchaela Králová - Praha, Tomáš marek - Praha, J.Dobiášová - Plzeň

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

ja-ryn
25.8.2016 12:32

Správná odpověď bohužel není v nabídce odpovědí. :-(

Vložit komentář

Další soutěže

Náš tip