Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Plzeňský kraj  /  Královské radovánky v Kašperských Horách

Královské radovánky v Kašperských Horách

19.8.2016 - redakce Babinet.cz

Nenechte si ujít jedinečnou příležitost nahlédnout do života našich předků a vydejte se 9. a 10. září do malebného šumavského městečka Kašperské Hory. Dvoudenní akce ŠUMAVSKÉ KAŠPERSKÉ HORY V DOBÁCH KARLA IV. pozve návštěvníky do roku 1356, do doby, kdy Karel IV. se svou manželkou Annou Svídnickou a jejich družinou přijíždějí do svého města – Kašperských Hor.

Od pátečního podvečera až do sobotní noci se v Kašperských Horách budou dít nevídané věci. Císaře a jeho choť do města doprovodí početný průvod, jehož součástí budou urození pánové na koních a císařovnin fraucimor. Po uvítání purkmistrem naplno vypuknezábava pro děti i dospělé s dobovou hudbou, tancem, šermířskými souboji

V sobotu do Kašperských Hor dorazí solná karavana z Grafenau – jako za časů Karla IV., kdy tudy procházela solná stezka. Němečtí kupci složí hold císařovně a dostanou povolení obchodovat se solí, takže si každý bude moci zakoupit sůl dle potřeby. Vrcholem sobotního programu bude rytířský turnaj na koních na louce za hřbitovním kostelem sv. Mikuláše s nádhernými výhledy na panorama střední Šumavy a Pošumaví. Napínavé rytířské klání zakončí slavnostní vyhlášení vítěze a velkolepá ohnivá show na náměstí.

KDE:    Kašperské Hory

KDY: 9.9.2016 do 10.9..2016 od 18:00 do 23:00 hodin

Více na www.kasphory.cz

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip