Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Středočeský kraj  /  Den řemesel ve skanzenu Vysoký Chlumec

Den řemesel ve skanzenu Vysoký Chlumec

6.8.2016 - redakce Babinet.cz

Areál skanzenu na Vysokém Chlumci již tradičně ožívá desítkami řemesel spjatých s venkovským hospodářstvím a lidovým stavitelstvím. Chalupy se plní čilým ruchem, mlýnské kolo klape, pila se zakusuje do vzrostlých kmenů. Kdo může, zkouší svojí zručnost, naslouchá vyprávění nebo alespoň nahlíží pod ruce dovedným řemeslníkům.

Z řemesel, která se uplatnila i při stavbě skanzenu, bude k vidění práce tesařů, klempíře, sekerníků, příprava hliněné omítky, výroba kachlů a stavění kamen. V provozu bude vodní mlýn i pila na vodní pohon.

Dále se můžete těšit na tradiční venkovské řemeslníky: kováře, hrnčíře, dráteníka, košíkáře, provazníky, řezbáře, sedláře, včelaře, barvířku a přadlenu. Bude se péct chleba a perníky, předvádět výroba skleněných korálků, voskových svíček, lidové bylinkářství i práce s kukuřičným šustím. Novinkou letošního dne řemesel bude křesání mlýnských kamenů a zkušební mletí.

Program bude doplněn vystoupením folkových hudebních interpretů. Můžete se těšit na kapelníka bluegrasové kapely Cop Míšu Leichta, písničkáře Petra Rimského, Petra Vlašinu a kapelu Naopak.

Na místě bude možné zakoupit tematické suvenýry, med a medovinu, keramiku, provazy a další výrobky zúčastněných řemeslníků.  Občerstvení je zajištěno.

KDE:    skanzen Vysoký Chlumec

KDY: 20.8.2016 od 10:00 do 17:00 hodin

ZA KOLIK: 40 Kč plné, 20 Kč zlevněné, rodinné 100 Kč

Více na www.muzeum-pribram.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip