Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Praha  /  Oslavte světový den hadů v Zoo Praha

Oslavte světový den hadů v Zoo Praha

14.7.2016 - redakce Babinet.cz

Oslavte světový den hadů v sobotu 16. července v Zoo Praha. Seznamte se s hady úplně zblízka, poznejte, o jak úžasná zvířata se jedná, překonejte svůj strach a zbavte se jednou provždy zbytečné fobie.

Osobní setkání s hadem je tím nejlepším způsobem, jak oslavit jejich světový den a připomenout si, že se jedná často o ohrožená zvířata, která zaslouží naši pozornost.

Spousta lidí má o hadech zkreslené představy. Tou nejrozšířenější je představa o jejich slizkém povrchu těla. Ve skutečnosti jsou hadi pokryti suchými šupinami, které jsou ale většinou natolik hladké a lesklé, že vytvářejí dojem vlhkého povrchu.

V sobotu 16. července se o tom budete moci přesvědčit sami na vlastní kůži. Zveme totiž do zoo všechny, kteří mají z hadů strach a chtěli by se svého strachu zbavit. Celý den bude u Vzdělávacího centra probíhat workshop, ve kterém vás odborní průvodci seznámí s hady od A po Z. A abychom nezůstali pouze u teorie, tak se s některými hady budete moci seznámit osobně a dokonce si na ně sáhnout.

Zveme vás také na unikátní komentovanou prohlídku plazího Terária (v areálu Bororo) s kurátorem plazů Petrem Velenským. Tento známý odborník zcela výjimečně některá terária před návštěvníky otevře a jejich plazí obyvatele představí. Prohlídka Terária začne v 10:30 – sraz zájemců před vstupem do Terária.

Program:

10.00 – 16.00                     Hadí workshop – vše o hadech

Vzdělávací centrum

10.30                                    Komentovaná prohlídka Terária s kurátorem Petrem Velenským

Terárium v areálu Bororo

11.00 – 16.00                     Zbavte se strachu a seznamte se s hadem (každou celou hodinu)

Před Vzdělávacím centrem vám představíme hada, na kterého si budete moci sáhnout.

Foto 1: Děti se hadů bojí o hodně méně než dospělí.  Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha, Foto 2: Kurátor Petr Velenský s hroznýšovcem kubánským, druhým nejstarším chovaným hadem v Zoo Praha (26 let). Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

KDY: 16. červenec 2016

KDE: Zoo Praha

ZA KOLIK: Obvyklé vstupné zde.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip