Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Praha  /  Výstava RETRO v Tančícím domě

Výstava RETRO v Tančícím domě

29.6.2016 - redakce Babinet.cz

Galerie Tančící dům se na čtyři měsíce vrací do éry 70. a 80. let v Československu. To nejlepší z té doby se představí na výstavě RETRO 70. a 80. let pomocí reálné instalace panelákových bytů včetně spotřebičů a celkového bytového vybavení s designovými předměty denní potřeby.

Výstava RETRO samozřejmě představí i obklady s původními vzory

Retro obklady RAKO, které v autentických koupelnách nesměly chybět, vyrobili pro tuto výstavu v závodě Horní Bříza. „I použitá technologie výroby byla, na dnešní moderní digitální dobu, poměrně „retro“ tzn. klasickým sítotiskem. Jelikož jsem pamětník této doby, musela jsem se nad věrností, čišící ze samotné finální koupelny, pousmát a zavzpomínat, “ dodává paní Helena Doubková, technolog vývoje RAKO.

Další část expozice se zaměří na životní styl, módu, zájmy nebo způsob trávení volného času. Návštěvníci si připomenou rovněž oblíbené produkty a originální obaly výrobků předních národních podniků, jako Seva, Kofola, Eta, Fatra JAWA, Tesla a jiné. Objeví se také unikátní kostýmy Heleny Vondráčkové, Karla Gotta, Libuše Šafránkové, Hany Zagorové či Dagmar Patrasové.

KDE:   Tančící dům v Praze (Galerie Tančící dům, Jiráskovo náměstí 6, Praha 2)

KDY: 15.6.2016 - 16.10.2016, denně 9 - 20 hod.

ZA KOLIK: základní 190 Kč

www.galerietancicidum.cz

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip