Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Praha  /  Historické slavnosti Libeňského míru

Historické slavnosti Libeňského míru

19.6.2016 - redakce Babinet.cz

Zveme všechny milovníky dob dávno minulých na Historické slavnosti Libeňského míru. Přeneste se s námi do renesance, do doby panování císaře Rudolfa II., a potkejte alchymistu, mušketýry, šermíře, tanečnice nebo kejklíře. Slavnosti se vztahují k reálné historické události, která se na zámku odehrála 25. června 1608, a to k uzavření mírové dohody mezi císařem Rudolfem II. a jeho bratrem Matyášem Habsburským.

Představí se zde vojenský tábor s ukázkami výcviku jednotek z období Třicetileté války (mušketýři, pikenýři, rondašíři, střelba z kanónu), skupina Ganancia uvede svoji školu šermu a s hudbou z období renesance vystoupí renomovaná kapela Peregrin. K vidění budou také dobové i žánrové tance v podání uskupení Animata. O zábavu se budou starat kejklíři Wagabundus Collective se svojí žonglérskou show. Překvapením odpoledne se stane postava alchymisty, která k rudolfínské Praze neodmyslitelně patří.

Zkrátka rozhodně nepřijdou ani děti. Strakonická agentura Al Rašíd přiveze netradiční atrakce jako kolotoč na ruční pohon, kušovou střelnici, hlavotoč nebo kotrmelčák, které si mohli již vyzkoušet návštěvníci Libeňského posvícení.

Oživením odpoledne budou ukázky tradičních řemesel.

KDE:          Praha 8 Libeň, nádvoří Libeňského zámku a areál Löwitova mlýnu

KDY:          25.6.2016, 11:00 - 18:00

ZA KOLIK: zdarma

Vce na www.praha8.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip