Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Liberecký kraj  /  Slavnosti svijanského piva

Slavnosti svijanského piva

18.6.2016 - redakce Babinet.cz

Pivovar Svijany spolu s obcí Svijanský Újezd pořádají letos už 27. Slavnosti svijanského piva.

Legendární akce odstartuje v sobotu 16. července ve 13.00 hodin tradičně v areálu koupaliště ve Svijanském Újezdě. Kromě řady novinek zpříjemňujících návštěvníkům hudební zážitky i orientaci bude možné ochutnat i nové svijanské pivo Zámecký Máz. Malí návštěvníci nebudou ani letos ochuzeni o pouťové atrakce a kolotoče, ale zábava pro děti je nově situována u vstupů v místech mimo hlavní areál.

Brány areálu koupaliště ve Svijanském Újezdě se otevřou v sobotu 16. července krátce po poledni, aby si všichni milovníci českého národního nápoje mohli užít oslavu svijanského piva. Organizátoři letos zapracovali na přehlednosti a zlepšení orientace na místě, ze dvou pódií jsou tři, a to „Deník“ pódium, které bude hrát každou sudou hodinu, a „RCL“ pódium, na němž se budou kapely střídat v lichých hodinách. Dvě velká pódia doplní ještě třetí, malé, nabízející prostor menším a alternativním interpretům. Programem budou nově provádět zkušení rozhlasoví moderátoři Lucie Adamcová a Míra Michálek.

Část určená dětem prošla velkou změnou. Kolotoče a pouťové atrakce letos uvolnily místo hudebním pódiím, takže by pohyb v areálu měl být pro všechny příjemnější. Dětské zábavní atrakce jsou nově přesunuty na dvě stanoviště u vstupů do areálu z venkovní strany. V rámci hudební přehlídky letos vystoupí kapela Buty, která na Slavnostech svijanského piva oslaví 30. narozeniny, Harlej, Škwor, František Nedvěd nebo Sebastian a řada dalších. Kompletní přehled účinkujících je k dispozici na speciálním „slavnostním“ webu www.slavnostisvijanskehopiva.cz

Test pivních chutí
Dospělí návštěvníci přesvědčení o své znalosti svijanských piv si mohou vyzkoušet práci profesionálních degustátorů a zapojit se do degustační soutěže. Zkušenosti z předchozích ročníků říkají, že jen hrstka lidí dokáže jednotlivá piva ve slepé degustaci, tedy jen podle chuti, poznat.

KDE:          Svijany

KDY:          16.7.2016 od 13:00

ZA KOLIK: dospělí 200 Kč, děti mají pobyt zdarma.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip