Babinet.cz  /  Tajemno  /  Technické zázraky od mimozemšťanů?

Technické zázraky od mimozemšťanů?

13.6.2016 - redakce Babinet.cz

V souvislosti s tématem přítomnosti inteligentních mimozemských bytostí na Zemi se neubráníme spekulacím o jejich dopravních prostředcích a technické vyspělosti vyšší, než je ta naše. Musí být vyspělejší než my, protože jinak by se k nám přece nemohli dostat. Když se podíváme na jednotlivé aspekty této problematiky, zjistíme však, že nejvíc ze všeho připomíná pořádně zamotaný gordický uzel.

Přátelé, či nepřátelé?

Jako lidstvo uvažujeme především o tom, zda by případní mimozemšťané navštívili Zemi jako vyslanci mírové, přátelské civilizace, anebo jako bezohlední kořistníci. V tom druhém případě bychom asi velkou naději na účinnou obranu proti nim či alespoň na prosté přežití asi velkou neměli. Pokud nás tedy mimozemšťané ještě nezačali likvidovat ve velkém, znamená to, že tu buď nejsou nebo že se jedná přátelské bytosti anebo že jim v tom něco brání. Záleží totiž na tom, co od nás chtějí nebo potřebují a co jsou ochotni poskytnout na výměnu.

Celá, dnes značně rozvětvená konspirační teorie o spolupráci mezi vládou USA a mimozemšťany vychází z přísně tajného dokumentu z doby prezidenta Eisenhowera o ustavení skupiny 12 vysoce postavených osob v USA, které se měly zabývat údajnou přítomností mimozemšťanů na Zemi, zejména pak havárií jejich létajícího stroje u Roswellu 2. července 1947. Tento dokument příznačně nazývaný MJ-12 nebo Majestic 12, se objevil na veřejnosti až roku 1979 a od té doby se vedou diskuse o jeho pravosti.

Nepřímo by jeho autentičnost mohl podpořit film zachycující tzv. pitvu mimozemšťana, který patrně tragicky zahynul při nepovedeném přistání, možná právě u Roswellu. Také o pravosti tohoto filmu panují pochybnosti, rovněž vzhledem k tomu, že „vyplaval“ na světlo až roku 1995, tedy několik desítek let po údajném exponování,

Genetický materiál za technologie

Vedle dvou výše zmíněných „pilířů“ této konspirační teorie máme ještě k dispozici dnes už možná desetitisíce hlášení o pozorování UFO a řadu dalších svědectví popisujících různé formy kontaktu s mimozemšťany, ať už jde o setkání s mrtvými jedinci v hangáru na nějaké americké letecké základně anebo přímo o únos člověka mimozemšťany doprovázený ne zrovna šetrnými lékařskými(?) zákroky.

Z tohoto materiálu se podařilo poskládat celkem uvěřitelný obrázek toho, že mimozemšťané na základě tajné smlouvy s USA z padesátých let získali právo získávat lidský i zvířecí genetický materiálu dle svého uvážení. Do tohoto schématu kromě fenoménu únosu do UFO dobře zapadají případy tzv. mrzačení dobytka i jiných druhů zvířat. Stručně řečeno jde o to, že z těla zvířete, které je později nalezeno mrtvé, jsou neznámým nástrojem fungujícím patrně na principu laseru, odříznuty některé části a orgány.

Výměnou za pozemský genetický materiál dostala (dostává) vláda USA technické výdobytky, které jí umožnily nevídaný poválečný technologický pokrok. V první řadě by to měl být nový způsob pohonu letadel a kosmických lodí, který dokázal dostat Američany nejen na Měsíc, ale dokonce až na Mars.

Druhým „dárkem“ od mimozemšťanů má podle této teorie být vynález tranzistoru, polovodičové součástky, která znamenala elektrotechnickou revoluci. Oficiálně se přičítá Bellovým laboratořím a je datován 16. prosince 1947, tedy sotva půl roku po údajné havárii mimozemšťanů u Roswellu.

Za třetí je mimozemšťanům přičítán vývoj technologie stealth, která významně snižuje možnost zachycení takto vybaveného stroje, nejčastěji letadla, běžnými radary. Zkoušky letadel podivných nekonvenčních tvarů byly důvodem jistě nejednoho hlášení o UFO počínaje 25. lednem 1962, kdy vzlétl první letoun tohoto druhu, SR-71 Lockheed Blackbird, vyvíjený na přísně utajované letecké základně zvané Area 51. Ta samozřejmě není jediná. Kromě ní Američané spolupracují s mimozemšťany např. v podzemí základny Dulce.

Se zlou se rovněž potázal každý, kdo by chtěl tato tajemství sdělit veřejnosti, jako J. F. Kennedy, jeho bratr Robert a Marylin Monroe. Tajemné mimozemské technologie dále stojí v pozadí jevu zvaného kruhy v obilí a na hladný chod celého systému dohlížejí tajemní agenti. tzv. muži v černém.

Skončilo to v Reykjavíku?

V poslední době však jako by se v souvislosti se zázračnými mimozemskými technologiemi neobjevovalo nic nového. Jedno z možných vysvětlení spočívá v tom, že USA jako světová velmoc dosáhly svého hlavního poválečného cíle, tj. zvítězily ve studené válce nad SSSR, a to především pokrokem ve zbrojení (tzv. hvězdné války). Svoji převahu navíc demonstrovaly opakovaným přistáním lidí na Měsíci. Celý tento příběh se potom údajně uzavřel na summitu Reagana a Gorbačeva v Reykjavíku 11. října 1986, který se považuje za začátek konce studené války. Reagan prý tehdy sdělil Gorbačovovi určité informace o přítomnosti mimozemšťanů na Zemi a o americké spolupráci s nimi. Gorbačov pochopil, že SSSR takové převaze nemůže v žádném případě čelit.

Neuvěřitelné? Ale kdepak. Ve světě konspiračních teorií, kam jsme se tentokrát vydali na malou exkurzi, je přece možné cokoliv.

Jitka Lenková

Foto: archiv autorky

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další články tajemna

Náš tip