Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Bojíte se změny?

Bojíte se změny?

Dáša K.

Brzy tu máme Nový rok a s ním i čas nových předsevzetí. A jak je to s Vámi, milé dámy? Těšíte se na změny, které vás v novém roku čekají, připravujete jim sama cestu svými předsevzetími, nebo se velkých kroků obáváte? Dokážete si vychutnat radost z nových zážitků nebo máte raději všechny věci na svých místech? Říká se, že věkem člověk zlenivý a nerad mění své prostředí. Nevěřte tomu! Naopak. V pozdějším věku si člověk jen změny víc plánuje a vychutnává. Nechce být tolik vlečen ostatními událostmi a přeje si své záležitosti řídit sám. Možná není nejlepší cesta vše dopředu plánovat. Tak si totiž připravujeme hned dvojí zklamání. Věci se nevyvíjí vždy v náš prospěch a navíc si neplníme vlastní plány. To nám přináší dvojí rozčarování...

Někdo mění lehce bydliště, stěhuje se z místa na místo, a pro jiného je to celoživotní trauma. Co byste Vy dokázala změnit nejhůře a co vám jde naopak změnit snadno? Koníčky, zaměstnání, partnera nebo kamarádku? Já se svou odpovědí trochu váhám. Každou změnu vítám s dětinskou radostí a lehkomyslně věřím, že bude vždy k lepšímu. O následných pádech nemusím ani vyprávět...

Bohužel, některé změny pro nás nebo naše bližní sami neplánujeme a ty nás pak překvapí svou tvrdostí. Třeba vyhazov z práce těsně před koncem roku, nešťastný úraz dítěte nebo nevěra partnera... A nejtěžší bývá vyrovnat se s osobními ztrátami. Pak tomu většinou říkáme OSUD. A ten si nevybírá, padni, komu padni.

Proto Vám přeji, milé babinetky, aby se Vám osudové rány v přístím roce vyhýbaly a změny, které si samy připravíte, byly jen příjemné.

(Máte téma, které chcete zveřejnit Pod lupou? Zašlete na info@babinet.cz Stanoviska zde uvedená nemusí vyjadřovat názor Babinet.cz)

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip