Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Jsou Vaše kozačky připravené na zimu?

Jsou Vaše kozačky připravené na zimu?

Redakce Babinet

Koupili jste si krásné nové kozačky a Vaši radost kazí hrůzná představa ošklivých bílých solných map a promočených a prokřehlých nohou? Snadná a hlavně rychlá pomoc pro Vaše boty je ukrytá v Aquastopu univerzálním impregnačním spreji. K čemu je impregnace dobrá? Jedná se o nanesení speciální chemické sloučeniny, která má za úkol zabránit průniku vody do materiálu, na kterém je aplikována. Tato látka dokáže sloučit několik menších kapek v jednu velkou, která pak velmi snadno klouže z materiálu dolů přitahována zemskou gravitací. Na stejném principu funguje impregnace i proti špíně, která se Vám díky postřiku nezažere do oblíbené obuvi. Dejte sbohem stopám soli a obarveným ponožkám a vystavte všem na obdiv Vaše krásné boty.

Prodejci se shodují v tom, že i novou obuv by měl každý ošetřit hned, jak si ji z obchodu donese domů. Tedy dřív, než si ji poprvé obuje. "Boty nebývají z výroby ničím napuštěné, a ani natřené ochranným krémem. Lidé by je zvláště na podzim a v zimě měli ošetřit impregnací hned, jak si je koupí," zdůrazňuje Petra Dlouhá produktová manažerka značky KIWI, která je mezinárodní jedničkou v péči o obuv. Sprejové impregnace jsou velmi praktické, protože ji můžete použít kdykoli a kdekoli. Obecně vzato je možné impregnovat prakticky kteroukoli část vybavení do města i na výlet. „ K nejčastěji impregnovaným kusům patří především obuv a oděv. Ve všech případech platí společné pravidlo: pozor na to, abyste měli obuv oblečení či jiné vybavení dostatečně čisté a suché. Mohlo by se totiž stát, že špína zamezí přístupu impregnace do materiálu a tím pádem ztratí její použití smysl,“ pokračuje Petra Dlouhá.

Materiál je nutné naimpregnovat minimálně třemi vrstvami. Jednotlivé vrstvy nenecháme zaschnout, pouze vsáknout. Impregnaci ukončíme ve chvíli, kdy se látka již nevsakuje, ale stéká po materiálu. U hladkého typu kůže může následovat ochranný krém, který botu zvláční a zabrání tak jejímu vysoušení a popraskání. Krém se však nehodí pro další typ kůže a tím je nubuk nebo semiš (drsná kůže). Tu nejprve šetrně za téměř suchého stavu vydrhněte jemným kartáčkem a potom použijte impregnaci vhodnou pro tento druh kůže, nebo univerzální impregnaci. Jestliže obuv nastříkáte lehce jednou nebo dvakrát, impregnace nepronikne do hloubky. Zasáhli jste tím jen horní vrstvu a uzavřeli jste tak kůži vniknutí látky do spodních vrstev materiálu i při pozdější impregnaci. A boty Vám rychleji promoknou.

KIWI Aquastop - proti vlhku a vodě

Velkou předností impregnačního spreje AQUASTOP je jeho univerzálnost a rychlá a jednoduchá aplikace. Impregnace má multifunkční použití pro veškerou koženou, semišovou, outdoorovou i plátěnou obuv, deštníky, batohy, bundy, lyžařské vybavení atd. Je vhodná pro všechny druhy a barevné odstíny materiálů. Prodává se celoročně ve dvou velikostech 200 ml za 82,- Kč a 400 ml za 131,- Kč ve všech obchodních řetězcích a prodejnách obuvi.

PRVNÍ POMOC PROTI ZÁPACHU BOT

Víte, že vaše boty i chodidla mohou i ve vysokých zimních botách celý den vonět od špičky až po paty? Nikdo už nemusí trpět komplexy pokaždé, když si při návštěvě nebo u doktora zouvá boty. Stříbřitě modrý sprej Fresh Force díky unikátnímu dvojitému systému rozprašování PATA-ŠPIČKA ošetří během jedné vteřiny celý vnitřek boty. Jediné stlačení spreje uvnitř kozaček i pánských a sportovních bot nadměrných velikostí zajistí, že dalších čtyřiadvacet hodin se z nich bude místo odéru zapařených chodidel linout do ovzduší libá vůně čistoty. Praktické 100 ml balení se vejde do kabelky, šuplíku pracovního stolku nebo cestovního zavazadla a přitom vydrží až pro 50 párů obuvi. Doporučená cena je 119,- Kč.

IMPREGNACE: Jak na to?

Impregnaci používejte ještě před prvním použitím.

Impregnaci nanášejte vždy na suchou a dobře očištěnou látku

Na obuv aplikujte impregnaci zásadně před krémováním..

Přípravek nastříkejte ze vzdálenosti cca 20 cm a nechte krátce zaschnout.

Postup několikrát zopakujte, dokud se na povrchu nezačnou objevovat kapičky.

Pouze takto naimpregnovaný objekt zůstane prodyšný a neuzavře póry pro další ošetření; ať krémem nebo další impregnaci.

Po impregnaci nechte látku dobře vyschnout na vzduchu.

Impregnaci nezapomeňte pravidelně obnovovat.

Vyzkoušejte malý testík, postup je velmi jednoduchý:

1. Utrhněte si dva kousky papíru o velikosti složeného papírového kapesníku.

2. Jeden z nich nastříkejte Aquastopem a nechejte jej uschnout. Až bude suchý, zopakujte to ještě dvakrát.

3. Pak ponořte papír impregnovaný Aquastopem do sklenice s vodou a totéž proveďte s druhým papírem.

4. Na naimpregnovaném papíru Aquastopem zůstatanou kapky vody, kdežto druhý papír je promočený.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip