Babinet.cz  /  Tvůrčí dílna  /  Přírodní materiály  /  Velikonoční věneček ze zbytků - čtenářský námět číslo 40

Velikonoční věneček ze zbytků - čtenářský námět číslo 40

24.2.2016 - AndreaP.

Velikonoce se pomalu, ale jistě blíží, a tak je nejvyšší čas se na ně připravit. Dnes si vyzkoušíme velikonoční věneček ze zbytků.

Potřebujete:

  • noviny či letáky
  • lepidlo (nebo tavnou pistoli)
  • špejli
  • nůžky
  • barvu
  • zbytky látek
  • velikonoční ozdoby (nemusí být)

 

Postup:

Pletení z papíru je už celkem známé téma, mnoho lidí už zná či alespoň viděla na internetu  – takže jen rychlé shrnutí: z nastříhaných asi deseticentimetrových proužků novin nadělejte pomocí špejle několik desítek ruliček (čím více, tím lépe).

Najděte si něco, podle čeho je posléze budete omotávat  (tip čtenářky - používá tužidlo) … a jedete… pletete, spojujete, pletete, spojujete… až docílíte dlouhého „hada“, kterému spojíte konce drátkem (při té příležitosti si udělejte i očko na zavěšení) a vytvoříte kulatý tvar.

Natřete, nastříkáte barvou a necháte zaschnout.

Samozřejmě můžete věnec vytvořit z větviček, slámy nebo ho zakoupit už předpřipravený. Ideální pro ty, co přeci jen s pletením ruliček nemají zkušenost.

Dále si vyrobíte ze zbytků látek, které má jistojistě každý doma, kytičky, srdíčka nebo cokoliv, co nás napadne.

Vystřihněte si požadovaný tvar (2x), obšijte, vycpěte vatou, naznačte květy, obšijte látkou i knoflík a vlepte do středu.

Určitě najdete i nějaké jiné zdobení z předchozích let, které můžete taktéž využít. Přidejte mašličky a všechno přichyťte tavnou pistolí na věneček.

 

Námět nám zaslala paní Nikol Boudová. Děkujeme !

 

Pochlubte se ostatním svými nápady a inspiracemi i vy! Posílejte je na email tvurcidilna@babinet.cz a podílejte se tak na tvorbě obsahu této nové rubriky. Za určité období poté vždy vyhlásíme soutěž, do které budou zařazeny došlé náměty, kdy budete moci hlasovat, kdo z vás měl nejlepší nápad a jeho autora pochopitelně odměníme !

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další články tvůrčí dílny

Náš tip