Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Šperky, které by měla mít ve své šperkovnici každá žena

Šperky, které by měla mít ve své šperkovnici každá žena

23.1.2016 - redakce Babinet.cz

Každá žena má doma ve svých pokladech nějaké ty šperky. Ty se od sebe mohou vzájemně lišit tím, že každý je určen pro jinou příležitost. Některé nosíme dnes a denně, jiné pouze pro výjimečné okamžiky. Ať už se jedná o oslavu, ples či nějaké výročí. Přesto, že má každá jiný vkus, existují šperky, které by neměly chybět v žádné šperkovnici. Které to jsou, si prozradíme v následujících řádcích.

Výrazný náhrdelník

Náhrdelník je prostě pán. Většinou si jej bereme pouze výjimečně. Materiál, tvar a celkový design rozhoduje o tom, zda je určen na nějakou uvolněnou párty nebo slavností příležitost. Takovýto šperk může zdobit váš krk i v tak slavností okamžik, jako je svatba. Mnohdy se nabízejí v sadě s dalšími šperky. V takovém spojení pak nepůsobí tvrdě, ale naopak jemným či romantickým dojmem, je-li zdoben třeba srdíčky. Pokud ještě mezi vašimi poklady není, neotálejte s jeho pořízením.

Prstýnek na důkaz lásky

Zlatý prsten patří k nestárnoucí klasice a většina žen, jejichž partner je pasoval ze slečny na paní, mají takový prsten neustále nasazen na důkaz společné lásky na prstě. Nemusí se však nutně jednat pouze o snubní prsten. Mnohé teprve na své štěstí čekají a jejich prsteníček zdobí zásnubní prstýnek. Ať je to jak chce, prstýnky darované z lásky mají mnohem větší hodnotu, než je jejich prodejní cena. Takovéto prstýnky si mnohdy ukládáme po dlouhá léta, jako připomínku na svou lásku a počátky vztahu.

Koktejlový prsten

Zlatý či stříbrný prstýnek je moc fajn, ovšem čas od času není na škodu sáhnout po králi prstenů. Koktejlový prsten není pouze šperk, ale v každém ohledu nepřehlédnutelný designový doplněk. Jak již jeho název sám prozrazuje, jsou tyto prsteny určeny na večer, ať už koktejl, párty či jiný večírek. Dokonale však oživí i každodenní outfit. Vyrážíte-li ke kamarádce na dámský vínový dýchánek, určitě si ho nezapomeňte nasadit.

Náušnice pro různé příležitosti

Je jen málo žen, které nemají propíchnuté uši. Dokonce i ty se nevzdávají parády, protože si pořizují náušnice na klipu. Některé preferují zlaté náušnice, jiné stříbrné, z nerez oceli, drahokamů a další. Snad žádná žena nemá ve své sbírce pouze jedny náušnice. Většinou je to několik druhů a tvarů. Bereme si je na sebe podle příležitosti a nálady. Některé tvoří nerozlučný pár s řetízkem, náramkem či prstýnkem.

Lustrové náušnice

Tento typ náušnic si zaslouží svůj vlastní prostor. Jedná se vlastně o visací náušnice, jež se hodí pro jakoukoliv příležitost. Mohou být stříbrné, zlaté, pozlacené s drahokamy či barevnými sklíčky. Ovšem mějte na paměti, že pokud budete mít lustrové náušnice, zvolte další šperky méně nápadné. Ze šperků by měl dominovat vždy pouze jeden. 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip