Babinet.cz  /  Tvůrčí dílna  /  Ostatní  /  Vyrobte si originální balerínky

Vyrobte si originální balerínky

24.7.2015 - redakce Babinet.cz

Která žena by odolala. Většina žen miluje boty a kabelky. Některé rekordmanky se mohou pochlubit ne jen desítkami, ale dokonce prý nějakou tou stovkou párů. Boty přece musí ladit k našemu outfitu. Botky si ale můžeme vyzdobit podle svého.

Budete potřebovat:

  • balerínky nebo jiné boty

  • ozdobné kamínky, perličky, flitry nebo korálky

  • lepidlo – my jsme vybrali Loctite Super Attak Style, určený právě pro lepení takových drobných ozdob

  • tužku na případné zakreslení ozdobného vzoru

  • pro specialisty pinzetu, ale zvládnete to i bez ní

Pracovní postup

  1. Nachystejte si jednotlivé věci.

2. Tenkou tužkou nebo křídou si načrtnete na balerínky vzor. Když si nejste jistí, vystřihněte jej z papíru a pak obkreslete.

3. Vyberte si jednotlivé ozdoby. Stříbrné kamínky na horní lem balerínek a půlkruhovou linku, růžové na vytvoření kontury a kytičky na doplnění a oživení.


4. Začněte lepit linii okolo horního lemu balerínek. Ideální je začít od nějakého pevného bodu, například od švu na patě. Držte stejnou vzdálenost od horního lemu a postupujte směrem ke špičce.


5. Úzkou špičkou nanášejte sekundové lepidlo na kamínky, a pak je hned přitiskněte na balerínky, příliš nečekejte, tuhne rychle. U hodně malých ozdob můžete použít pinzetu. Takto olemujete obě balerínky dokola.


6. Pro vytvoření ozdoby na špičce a boku si nakreslete půlkruh pomocí vystřiženého papíru nebo kružítka. Nalepte první řadu stříbrných kamínků do půlkruhu. Následně vytvořte druhý, těsně lemující první z růžových kamínků.

7. Teď již zbývá jen trochu ozvláštnit. Vezměte stříbrné či růžové kytičky a nalepte je do oblasti paty z boku. Vytvoříte tak hezký prvek, který zaujme na první pohled.

--------------------------

TIP: Sekundové lepidlo Loctite Super Attak Style je vytvořeno pro váš styl. Ozdoby přilepí během několika sekund a velmi dobře drží. Je odolné ve styku s vodou, takže ani letní deštík vaše dílo neohrozí. Lepidlo je průhledné a proto si ani nevšimnete, jak ozdoby drží na podkladě. Navíc má velmi úzkou špičku, která umožňuje lepit i drobné ozdoby na různý podklad. Dokonce si s ním můžete přilepit i kamínky na umělé nehty.

Orientační cena se pohybuje okolo 79 Kč, zakoupíte v řetězcích, hobbymarketech, domácích potřebách či papírnictvích.

www.loctite-superattak.cz

 

 

Pochlubte se ostatním svými nápady a inspiracemi i vy! Posílejte je na email tvurcidilna@babinet.cz a podílejte se tak na tvorbě obsahu této nové rubriky. Vždy na konci měsíce budete moci hlasovat, kdo z vás měl nejlepší nápad a jeho autora pochopitelně odměníme !

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další články tvůrčí dílny

Náš tip