Babinet.cz  /  Tvůrčí dílna  /  Papír  /  Dekorace z papíru - KUSUDAMA

Dekorace z papíru - KUSUDAMA

26.5.2015 - redakce Babinet.cz

Naučte se z papíru květ s prstencem, který vytvoří korunku. Z těchto květů si budet moci vytvořit například toto nádherné srdce.

Pracovní postup:

  1. Z papíru vystřihněte čtverce o velikosti např. 10 × 10 cm v počtu 60 kusů, protože na jeden květ je potřeba 5 okvětních plátků a celá koule je tvořena 12 květy.

Vezměte jeden čtverec a přeložte jej napříč na polovinu, aby vám vznikl trojúhelník. Skládejte pečlivě.

Pravý vrchol přehněte ke středovému vrcholu a hranu pečlivě uhlaďte nehtem.

Levý vrchol přehněte také ke středovému vrcholu, hranu opět pečlivě uhlaďte. Vznikne vám čtverec.


Pravou rukou rozložte pravý cíp tak, aby se předchozí sklady na obou stranách (nahoře i vespod) překrývaly, čímž vám vznikne čtyřúhelník ve tvaru létajícího draka.

Hrany opět pečlivě uhlaďte nehtem.

Pravou krajní část „dráčka“ přehněte směrem dovnitř. Totéž udělejte na levé straně „dráčka“.

Prstenec – malý trojúhelník přeložte po přerušované čáře a zpět (na obou stranách). Vzniklé sklady vám pomohou špičku prstence vložit dovnitř.Na vnitřní stranu naneste lepidlo a přeložte k protilehlé straně plátku.Vznikne okvětní lístek s prstencem, který opatrně rozevřete do požadovaného tvaru.

----------------------------------------------

Čerpáno z knihy:

Dekorace z papíru - Kusudama

Marta Svobodová

Pořizování dárků nebo bytové dekorace nemusí být vůbec nákladná záležitost. Vyzkoušejte KUSUDAMU, zábavné japonské skládání papíru, a dočkáte se fascinujících výtvorů.

Autorka vám v knize představí techniku jednoho z mnoha druhů origami. Naučíte se poskládat z papíru krásné květinové koule nebo z jednotlivých kvítků vyrobíte kytičku, dekoraci do bytu, výzdobu na sváteční stůl, šperky či roztomilou postavičku. KUSUDAMA může sloužit jako výzdoba i pro různé významné životní události, jako je svatba, narozeniny, dětská párty nebo jmeniny.

Tato kniha je určena nejen pro dospělé, kteří rádi tvoří, ale i pro všechny šikovné děti. Je vhodná jak pro začátečníky, tak pro zkušenější „tvořílky", které baví detailní a trpělivá práce s papírem. Kapitoly jsou řazeny podle jednotlivých technik a jejich obtížnosti, od nejjednodušší po složitější. Jakmile si daný postup osvojíte, je možné vytvořit výrobek dle vlastní fantazie. Detailně rozvedené návody vás povedou krok za krokem a umožní vám proměnit papír v krásné tvary KUSUDAMA. Budete sami překvapeni, co vše dokážete z papíru vytvořit. Hotové výrobky vypadají originálně i z reklamních letáků, novinového papíru nebo třeba jen ze sáčků od čajů.

Velkou část knihy tvoří bohatá galerie výtvorů, ve které najdete spoustu různých skládanek technikou KUSUDAMA, které vás budou inspirovat pro vaši tvorbu.

Užijte si spoustu zábavy, popusťte uzdu své fantazii. Tvoření papírové dekorace nebo dárků pro své přátelé vás pobaví, ale i potěší.

Knihu zakoupíte ve vydavatelství Zoner Press - www.zonerpress.cz

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další články tvůrčí dílny

Náš tip