Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Alenka z říše divů navštíví Jatka78

Alenka z říše divů navštíví Jatka78

20.5.2015 - redakce Babinet.cz

Místo pro nové umění v pražských Holešovicích Jatka 78 navštíví z říše divů Alenka. Příběh, který baví děti i dospělé, se rozhodli zpracovat chůdaři Long Vehicle Circus pod režisérským vedením Viktorky Čermákové. Loutky i chůdy, zpěvačka i herci a jedna nadživotní lavička se v premiéře představí 30 května. Nechte se zavést do imaginativního světa plného podivuhodností.

Známý příběh Alenky se rozhodli zpracovat vlastní poetikou známí čeští chůdaři Long Vehicle Cirkus pod taktovkou režisérky Viktorie Čermákové. Nebát se projevit svůj názor, riskovat, zkoušet nové věci a opouštět staré formy pro nové. To je hlavní myšlenka Alenky! v divadelně-pouličním podání. „Představení Alenka! je sice o dospívání, ale zároveň je pro všechny, protože by mělo být hlavně metaforou o hledání vlastního hlasu, názoru, cesty i pohybu - vlastní neopakovatelné identity,“ přibližuje režisérka Viktorie Čermáková.

Inscenace proto není pouze pohádkou pro děti, ale i bez jejich doprovodu si odnesete zážitek. Představení Alenka! vás donutí přemýšlet, všimnout si vlastních změn a nebát se vzepřít autoritám. Vzbuzuje harmonii v chaosu každodenního života a přiměje vás věřit sami v sebe. Netradiční pojetí s jednoduchou scénou, jíž dominuje několikametrová lavička, zboří vaši představu o tom, že o Alence víte už úplně vše. Nechte se příjemně překvapit novým podání vzniklým nejen pro prostor divadla, ale i ulici.

Premiéra představení proběhne 30. května od v prostorách Jatka78. Cena vstupného je 180 Kč, děti za polovic 90 Kč Předprodej probíhá v pokladně prostoru Jatka78 nebo v síti TicketPortal

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip