Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Ženy a jejich životní styl?

Ženy a jejich životní styl?

19.5.2015 - redakce Babinet.cz

ŽENY…..

 

…. a změny životních cyklů

Životem žen prochází několik životních cyklů, kterými musí projít: puberta, randění, rodina, menopauza, návrat do práce atd. 

…. mají nedostatek času

Dnešní ženy bojují s nedostatkem času, který dělí mezi práci, rodinu, přátele, sport a kulturní aktivity. 

…. a jejich očekávání

Ženy jsou buď příliš zaneprázdněné, nebo už prostě nemají zájem o další informace.  Jde jim o přesnost, účinnost a jednoduchost.

…. a všestrannost

Ženy se zaměřují spíš na celek než na detail. Jsou to většinou právě ženy, koho zajímá udržitelný rozvoj, společenství, životní prostředí a ekologie.

…. a sbližování

Vše musí fungovat účinně, jednoduše a intuitivně. 

Dnešní životní styl nás ohrožuje

Životní styly jsou velmi různorodé - cesty životem, které byly dříve předvídatelné a nalinkované, již takto nekorespondují se stylem dnešních žen. Život se zrychluje, přichází mnoho neočekávaných změn ve vývoji: pozdní mateřství, rozvody, smíšené rodiny, více životních rolí, cestování a nepravidelný režim.

Díky všem těmto negativním vlivům stárneme.

Pokožka zažívá všechny náhlé změny: místo toho, aby procházela řadou očekávaných cyklů, je vystavena cyklům radikálnějších změn (např. spálení sluncem).

Lidská pokožka je nastavena tak, aby se při těchto metabolických šocích, způsobených vnějšími i vnitřními faktory, o sebe postarala sama a opět se obnovila.

Objevují se však poruchy...

Přestože je buněčný systém nastaven tak, aby se vypořádal s každým požadavkem, objevují se ve fungování systému "chyby". Jedná se o malé poruchy vzniklé z vnitřních nebo vnějších příčin, které se projeví nepěknými známkami na kůži. Tyto poruchy jsou zapříčiněné naším životním stylem, takže pokožka se již nedokáže během určité doby opravit.

Tyto poruchy se dějí často, nepozorovaně, každý den, nakonec způsobí stárnutí pleti. Stárnutí ve skutečnosti znamená, že již nedochází k úplné nápravě všech těchto poruch. Protože nedojde k nápravě zcela nebo vůbec, zaznamenají se tyto poruchy do kůže a příznaky stárnutí jsou viditelnější.  Na kůži se pak tato zátěž projeví nedostatky jako povadlá pleť či ztráta pružnosti.

Zásadní proměnou by proto v rámci zlepšení kondice a „detoxikace“ organizmu měl projít pitný režim a jídelníček!

Celkově je dobré stravu odlehčit, přidat tekutiny, vitaminy, vlákninu a minerální látky. Nezapomínejte na pravidelný pohyb.  Pokud se do pohybu a lehčí stravy pustíte postupně, dlouhodobě a s mírou, výsledek bude stát za to. Budete se cítit dobře, a to jak na těle, tak na duši.. :-)

..........................

TIPY:

Ať už sportujete, hubnete, nebo prostě chcete jíst zdravě, hledáte 100% kvalitní pečivo. Takové vyrábí pražská Pekárna Kabát a mezi její špičky patří Kabátův celozrnný žitánek (13 Kč), který se chlubí hned dvěma stovkami – 100% celozrnným a 100% žitným obsahem. Proto pečivo obsahuje velmi malé množství lepku, dostatek vlákniny a zdraví prospěšné látky jako jsou vitamíny E, B nebo vápník, fosfor, fluor, železo a hořčík. Prostě taková bomba pro váš imunitní systém.

Oblíbili jste si minerální vody s ovocnou příchutí? Mezi populární příchutě Ondrášovky uvítáme další variaci ovoce. Nová Ondrášovka Mandarinka vás dostane jemnou chutí čerstvých mandarinek a oslní také unikátním barevným designem. Nejen, že si získá vaše smysly, ale navíc je čistě přírodní a součástí zdravého stylu života. Vychutnejte si dokonale osvěžující spojení exotického ovoce s tradiční českou minerálkou. (13,60 Kč)

 


Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip