Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Mít či nemít chlapa

Mít či nemít chlapa

18.5.2015 - Hana F - redaktorka

Mediální výkřiky chrlící do éteru zprávy o tom, která z našich celebrit právě nemá chlapa, či shání chlapa, vytváří dojem jako by se nezadané celebrity nabízely v aukci. A jelikož mediální masáž často určuje nejen co je in a out, ale stává se i odrazem společnosti, vytváří tak obraz ženy - slepice neschopné samostatné existence. A to i ženy emancipované, finančně soběstačné, jimiž celebrity většinou jsou.

A proč emancipované slepice, ať bez kuřat či s kuřaty, shání za každou cenu do svého kurníku kohouta?

Protože žít bez chlapa, rovná se žít bez sexu. A jelikož současný IN trend pasoval sex na fenomén života, nelze bez něj žít.

Jak obscénní, ponižující, degradující ale i diskriminační jsou tyto výkřiky

vůči ženám. Nabídky typu ten či onen celebriťák shání ženskou se v tisku skoro nevyskytují. U nezadaného celebriťáka se setkáváme pouze s výzvou: je právě volný, dámy máte zájem?

Tyto rozdílné formulace svědčí nejenom o tom, že muž se bez ženy v pohodě obejde, ale také o tom, že ženy jako lovkyně buď shání chlapa, nebo jim je chlap jako kořist nabízen. V rámci emancipace se tak stává z muže lovce kořist a z kořisti lovkyně. Ovšem emancipace je propagována za cenu ponížení. Lovecké žezlo sice předala ženě, ale na druhé straně z ní udělala pipku neschopnou samostatného života.

I když shánění chlapa vychází z přírodních zákonů, kdy ochránkyně hnízda jsou matkou přírodou (a často i vlastní matkou) ponoukány k založení rodiny, a tudíž k vyhledávání ochránce, živitele rodiny, přesto dnešní mediální obraz společnosti dělá z žen prostitutky nabízející se k sexu.

A proč pánové z tohoto lovu vychází se ctí a dámy naopak s cejchem prostitutky či kudlanky nábožné, které uhání samečka, aby mu po oplodnění mohla vyžrat jeho konto?

Pány matka příroda sice také ponouká k rozmnožování vlastního rodu, jenomže pánové většinou rádi provozují rozmnožovací akt, ale svazovat se manželským poutem příliš nechtějí. Rodinné povinnosti považují za omezování jejich svobody, proto nemají problém se sháněním ženských, protože na sex vždycky nějakou najdou. A díky dnešním trendům si je ženy najdou samy.

Proč samostatně výdělečné soběstačné ženy shání chlapa?

Proč i jim není v médiích přiznáno stejné právo na svobodu či samostatnou existenci? Proč se z nich stále dělají slepice, které mohou spokojeně kvokat, jen když uženou nějakého kohouta?

Bohužel ženy nemají obecně tolik sebevědomí jako muži, a tak se snáze nechají ovlivnit IN trendy, které se jim snaží vnutit patriarchální hodnotový žebříček. Strach z emancipace vede pány tvorstva k tomu, aby udržovali v ženách dojem, že jsou pro ně nepostradatelní. Mají obavu, že emancipace je připraví o roli ochránce a živitele, která je na jedné straně omezuje, ale na druhé jim dodává pocit důležitosti a nepostradatelnosti.

A bohužel k tomuto patriarchálnímu trendu přispívají často i ženské časopisy s návody jak sbalit chlapa, čím ho okouzlit, jak si ho udržet apod.

Žena bez muže je jako tělo bez kůže?

Ale kdepak je spousta žen, které mohou žít bez chlapa a šťastně.

Vychutnávají si svobodu i život plnými doušky stejně jako muži.

A sex?

Jeho úloha se v dnešní společnosti příliš přeceňuje a často ženy samostatně žijící si užijí více sexu, než ty vdané či zadané. On totiž všednoden starostí dopřeje partnerům jen málo sexuálních radostí. A tak ti temperamentní si užívají spíš mimomanželský sex a ti ostatní na něj nemají náladu. Současný stresující život, totiž bere potenci i mužům. Přibývá stále více případů, kdy muži díky stresu selhávají v posteli.

Nevěřte bulvárním heslům.

Dá se spokojeně žít bez chlapa i bez sexu.

Mít doma chlapa, neznamená mít sex.

Žít bez chlapa, neznamená nemít sex.

 

reedice

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Salvie
29.5.2015 21:12

Já teda bez chlapa žiju těžko. A vůbec to nesouvisí se sexem ani s láskou (která také nemusí souviset se sexem). Mám chalupu a je velmi nepříjemné a drahé obtěžovat chlapy v sousedství - třeba s vyvrtáním díry do zdi (já sice vrtačku použiju, ale do kamene nezatlačím ani vidiák), zatlouct kůly (myslím ty vysoké 3m) a pod. To je chlapská užitečnost. Dále mi chlap chybí na realizaci mého pečovatelského instinktu - nebaví mne vařit, když nemám pro koho. Pračka se lépe zaplní, když je víc prádla... Třetím důvodem jsou finance - platit byt z jednoho platu znamená, že mi na život skoro nic nezbyde. A já jsem důchodkyně, takže to platí trojnásob. Ale chlap mi chybí hlavně na sdílení života, oni jsou prostě jiní, takže mi chybí ty jejich úhly pohledu... A nakonec bych přece jen to "tělesné" doplnila - kdyby mi chlap občas podrbal záda - nebo mi je aspoň umyl ve vaně.... je to lepší, než si je drbat drbátkem či kartáčem... A v neposlední řadě - jak jsem stará, tak jsem blbá, protože pořád ještě věřím na lásku, takže - je krásné být milována a je krásné milovat.

Další z magazínu

Náš tip