Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Pozvánka: Interaktivní výstava k filmu Malá z rybárny

Pozvánka: Interaktivní výstava k filmu Malá z rybárny

15.5.2015 - redakce Babinet.cz

V půdních prostorách Malostranské besedy probíhá interaktivní výstava k filmu Malá z rybárny režiséra a výtvarníka Jana Baleje. Určitě se svými dětmi zajděte na výstavu a v tomhle fantastickém světě inspirovaném příběhem Malé mořské víly H.Ch.Andersena se nudit nebudete. Uvidíte ručně vyrobené loutky a kulisy, prohlédněte si, jak funguje 3D tisk nebo své děti vezměte do interaktivní dílny. Film Malá z rybárny se představí od 28. května v kinech

Malá z rybárny je moderní adaptací slavného příběhu o lásce „Malá mořská víla“ H. CH. Andersena. Ke spolupráci na scénáři přizval režisér Jan Balej, držitel mnoha ocenění včetně dvou Českých lvů, svého dvorního scenáristu Ivana Arsenjeva. Andersenův příběh posunuli autoři do současnosti. Rodina Mořského krále, otce Malé, se přestěhuje z mořských hlubin do přístavu s jeho typickým prostředím a pestrou směsicí etnik. • Krása loutek i dekorací spolu s digitální technologií filmu Malá z rybárny nabízejí možnost posunout loutky z filmového plátna blíže k divákovi – do ulic a galerií, kde je chceme nabídnout jako součást interaktivního setkání s naším filmem.

Neodmyslitelnou součástí výstavy je animační a výtvarný koutek, kde si návštěvníci mohou vyzkoušet, jaké to je být tvůrcem animovaného filmu – animátorem, kameramanem i režisérem v jedné osobě. V připravené dekoraci za pomoci loutek, světel, kamery a počítače si mohou natočit vlastní krátký film. Pod dohledem odborného lektora dostanou zájemci půlhodinový prostor, aby na mini scéně se dvěma loutkami a několika dekorativními předměty sehráli svůj příběh (bez možnosti střihu či pohybu kamery). Záznam výtvarného  díla si budou moci návštěvníci odnést domů anebo zaslat na svůj e-mail.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip