Babinet.cz  /  Tvůrčí dílna  /  Textil  /  Záložka do knihy

Záložka do knihy

19.6.2018 - AndreaP.

Jste vášniví čtenáři a také máte často problém najít nějakou vhodnou záložku? Případně záložka vypadne v tu typicky nejnevhodnější dobu a vy pak marně hledáte stránku, u které jste naposled přestali číst? Máme pro váš řešení, kterým je tato geniálně jednoduchá záložka.

Postup je opravdu velmi jednoduchý, potřebujete minimum věcí běžně dostupných v obchodě a samotné prošití zvládnete i v ruce, pokud nevlastníte šicí stroj, jelikož se doslova jedná o pár stehů. Můžete si pak takto udělat záložky v různých barevných kombinacích dle chuti a nálady.

 

Co budete potřebovat ?

  • pevnější barevnou stuhu (seženete v galanterii)
  • gumičku do vlasů
  • ozdobný knoflík
  • nůžky

 

Z nepřeberného množství barev a druhů stuh si vybereme takovou, která bude lahodit našemu oku a ustřihneme požadovanou délku. Na jedné straně lehce zahneme a zapošijeme, aby se netřepila. Na této straně poté také přišijeme ozdobný knoflík. Efektivně vypadá, pokud je knoflík kontrastní s barvou stuhy a naopak ve stejném odstínu s barvou gumičky.

Na druhé straně poté přiložíme gumičku (např. takovou klasickou jednoduchou do vlasů), přehneme stuhu - vznikne tunýlek a také zapošijeme.

Teď už jen stačí nasadit na knihu .... a máme hotovo.

Pochlubte se ostatním svými nápady a inspiracemi i vy! Posílejte je na email tvurcidilna@babinet.cz a podílejte se tak na tvorbě obsahu této rubriky.

(zdroj Pinterest, autor : Busy Beehives)

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další články tvůrčí dílny

Náš tip