Babinet.cz  /  Magazín  /  Cestování  /  Léto na jezeře – Lipno baví celou rodinu!

Léto na jezeře – Lipno baví celou rodinu!

14.5.2015 - redakce Babinet.cz

Lipenská přehrada bývá právem nazývána „jihočeským mořem“. Poznejte unikátní spojení krásné a nedotčené šumavské přírody, s množstvím historických památek a široké nabídky sportovních a kulturních aktivit.

Jezero, cyklo-in-line stezky a spousty sportovních a příjemně adrenalinových zážitků – to je léto na Lipně. Okolí jezera nabízí pestrou škálu aktivit pro trávení volného času s dětmi v krásné šumavské přírodě. Jedním z nejatraktivnějších turistických center je Lipno nad Vltavou. Nachází se tu bobová dráha, aquapark s dětským brouzdalištěm a krytá herna „Hopsárium“ doplněná o venkovní dlouhou sjezdovku na nafukovacích kruzích. Adrenalin zažijí jak dospělí, tak i nejmenší dobrodruzi v lanovém parku na překážkách různých obtížností.
Z Lipna nad Vltavou vedou kvalitní asfaltové cyklostezky do Frymburka a Přední Výtoně, které jsou vhodné i pro malé cyklisty a in-line bruslaře. Letní koupání je samozřejmostí. V létě si pak můžete užít koupání v Lipně nebo projížďku na šlapadlech či elektročlunu, který zvládnout řídit i malí námořníci. Milovníci vody a vodních sportů si užijí krásné pláže s pozvolným vstupem do vody a jednu z nejlepších lokalit pro windsurfing a jachting v České republice.

Naprostým unikátem je Stezka korunami stromů, která se nachází na vrcholu Kramolína a nabízí nádherné výhledy do okolí. Na Kramolín turisty vyváží lanová dráha, která zajišťuje i bezplatný převoz kol a kočárků. Ze 40metrové vyhlídkové věže lze vidět nejenom nad vrcholky stromů, ale také Lipenské jezero, Šumavu či Novohradské hory. Za příznivého počasí pak lze spatřit i vrcholky vzdálených Alp.  Závěrečným zážitkem návštěvy stezky je sjezd z 52 metrů dlouhého tobogánu. Děti se můžou zabavit také na originálním dětském hřišti s lanovými a dřevěnými prvky.

Kromě velkého množství venkovních aktivit vás tady nezaskočí ani horší počasí, kdy můžete zajít do Aquaworldu Lipno - centra nekončících vodních radovánek pro děti i dospělé.

Pro malé turisty a maminky s kočárkem jsou zde kvalitní asfaltové terény pro pěší výlety, a když děti začnou bolet nožičky, stačí si stopnout vyhlídkový silniční vláček, který jezdí na trase Frymburk – Lipno nad Vltavou. Trasa vláčku vede souběžně s cyklostezkou podél břehu Lipenské přehrady. Lipno nad Vltavou nabízí pěkné zázemí pro ratolesti a to hned několik dětských hřišť, koutků a heren.

Supermanem mezi hřišti je jednoznačně Hopsárium, jde o krytý svět zábavy s labyrintem, trampolínou, překážkami a skluzavkami. Vaše děti nebudou mít dost ani po dvou hodinách. Obě části hřiště - vnitřní i venkovní – obsahují spoustu atrakcí, konstruovaných i pro dospělé. Zábavu si zde tedy užije celá rodina, a to navíc za každého počasí.

Pro děti je v Hořicích na Šumavě Pohádková rezervace. Každoročně se zde pořádají divadelní představení v přírodě, během kterých děti putují s pohádkovými bytostmi po lese, jsou zcela vtaženy do děje a rozhodně se nenudí!

Tolik atrakcí a zajímavostí jistě nemůžete stihnout během jednodenního výletu a zajisté se tak budete poohlížet po nějakém ubytování. U Lipenské přehrady se nachází velké množství ubytovacích kapacit všech typů a kategorií, stačí si vybrat. Portál www.pampeliska.cz nabízí způsob, jak si ubytování u Lipna rezervovat – snadno, bezpečně a rychle. V nabídce naleznete cca 60 různých ubytovacích kapacit umístěných přímo v tomto regionu, s možností snadného filtrování, řazení a zobrazení přesné ceny přesně dle Vašich požadavků. S rezervací ubytování neváhejte, neboť ty nejlepší objekty bývají vyprodány dlouhé měsíce dopředu.


 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip