Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  5 základních rad, jak aktivně bojovat s únavou

5 základních rad, jak aktivně bojovat s únavou

1.5.2015 - redakce Babinet.cz

Špatná nálada, podrážděnost, nechuť cokoli dělat nebo podniknout, snížená sexuální aktivita – to jsou základní znaky únavy. Zejména na jaře souvisí únava s našimi biorytmy a nedostatkem slunečního svitu, obecně má ale řadu dalších příčin. Jednou z méně známých, leč zejména u žen častých, je nedostatek železa. Důsledkem únavy jsou kromě nepříjemného pocitu také infekční onemocnění. Zápas s nimi stojí náš imunitní systém spoustu energie. Jak tedy s únavou účinně bojovat?

1/ Zpestřete si jídelníček! V zimních měsících na našich talířích často chybí dostatek ovoce a zeleniny a spolu s nimi i vitamínů a dalších přírodních látek. Využijte tedy nadcházející jarní období, kdy si můžete koupit nebo nasbírat čerstvé zelené výhonky, a do jídelníčku zařaďte třeba čerstvé listy pampelišky, kopřivy, popence nebo květy sedmikrásek. Rada: Bylinky stačí přidat do polévky nebo do salátu.

2/ Doplňte železo! Železo je pro naše tělo nepostradatelný prvek. Má vliv na krvetvorbu, přispívá k tvorbě hemoglobinu, který je součástí červených krvinek. Tím se podílí na přenosu kyslíku v těle, ale ovlivňuje i řadu dalších metabolických procesů. Jeho dostatek či doplnění proto pomáhá snížit únavu a vyčerpání. Na trhu doplňků stravy existuje železo v mnoha podobách. Nejvyšší obsah železa, zároveň v té nejlépe vstřebatelné formě, najdete v doplňku stravy Floradix. Jedná se o tekutý přípravek podle tradiční německé receptury. Floradix je neprodávanější přípravek se železem v Německu. Je vhodný pro všechny, kteří doplnění železa obvykle potřebují, tedy lidi, kteří bojují s únavou, těhotné a kojící ženy, děti v období růstu, dospívající, vegetariány, dárce krve, starší lidi
a rekonvalescenty. Doplnit železo obvykle potřebují také ženy se silnější menstruací.

3/ Pročistěte si organizmus! Není třeba hned držet půsty a nasadit detoxikační kúry. Stačí na čas vynechat černé čaje a pít bylinné čaje z listů břízy, natí mařinky vonné a dalších bylinek. Stejně tak si můžete na celý den připravit mátový čaj (neslazený) nebo pít jen vodu s citrónem či limetkou.

4/ Zatočte se stresem! Zkuste cvičit jógu. Stačí dvě hodinky týdně, abyste se prostřednictvím tohoto cvičení dostali nejen do fyzické, ale především psychické kondice. Je to nutné, protože při stresu je více ohrožen i váš imunitní systém a vaše obranné mechanizmy musí vyvinout mnoho energie na to, abyste zůstali zdraví.

5/ Choďte více pěšky! Pohyb na čerstvém vzduchu je další faktor, který působí blahodárně na organizmus a dokáže zahnat únavu. Chůze nenásilně zlepšuje kondici, zrychluje metabolizmus a zklidňuje mysl.

----------------------------------

TIP:

Floradix je doplněk stravy ideální pro doplnění železa a ke zmírnění únavy. Pro tělo je železo obsažené ve Floradixu dobře vstřebatelné, protože je ve formě glukonátu železnatého.


 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Martes
7.5.2015 11:57

Já mám taky 5 ale 5preveMax. Na únavu, na imunitu. Jahodovou příchuť, tak to i dobře chutná a jde o opravdu rychlý nástup účinku. Za chvíli cítite, že jste úplně čilý a v pohodě. Už nic jiného nechci, v 5 prevemaxu mám jistotu.

julinka123
21.5.2015 13:33

Já si to koupila kvůli jarní únavě, cítila jsem se op velmi krátké době, o moc lépe. Předtím jsem přišla z práce a mohla jsem skočit do sprchy a jít spát. Ale dnes, jsem úplně na jíné vlně, přijdu z práce udělám ještě spoustu dalších věcí a teprve mám pocit, že si pjdu lehnout a mnohdy se mi ještě ani nechce.

Evinkaevik
22.6.2015 08:43

To se s Vámi shodnu, beru 5prevemax delší dobu, jsem s 5 PREVEMAXEM moc spokojená. Díky tomu jsem prozřela a zjistila, že se dá žít i jinak, než jen povinnostmi, protože na nic jiného energie nezbývala. Dnes jsem aktivní, sportuju a dělá mi to radost a když je třeba ještě jiných činností, nemám s tím už dnes problém.

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip