Babinet.cz  /  Tvůrčí dílna  /  Textil  /  Jak vyrobit krásné a stylové polštářky

Jak vyrobit krásné a stylové polštářky

21.4.2015 - redakce Babinet.cz

Pokud přemýšlíte, že letos některé dárky vyrobíte, přinášíme vám trochu inspirace. Naše tipy stojí pár korun a některé z nich hravě zvládnou i nejmenší děti. Pusťte se do vánočního tvoření už teď.

Měkoučké polštářky

I když nejste švadlenky, snadno ušijete jednoduchý polštářek.

  • Vyberte si látku a výplň velikosti 50x50 centimetrů.
  • Látka by měla mít délku 52 centimetrů (centimetr počítáme na každé straně na švy) a šířku okolo 134 centimetrů (na každé straně dvakrát přeložíme, aby se látka netřepila).

Na tento potah nebudete potřebovat žádné knoflíky ani zipy, přesto jej budete moci sundat a vyprat.

Látku si na kratších stranách nejprve dvakrát po jednom centimetru založte, přežehlete a zašpendlete. Poté prošijte na šicím stroji, popřípadě ručně. Potom látku položte na zem lícem nahoru. Přeložte jednu stranu asi o 40 centimetrů a druhou stranu přibližně také tak. Použijte metr, abyste docílili délky 50 centimetrů. Důkladně proměřte také úhly, látky jsou často stříhané nakřivo, dejte si záležet, aby byl výsledek perfektní. Přeložené hrany sežehlete, potah sešpendlete a strany sešijte a obrubte.

Nyní jen potah obraťte a máte hotovo!

 

 

---------------------------------------------------------------

TIP: Malované hrnečky

Na malování hrnečků si připravte barvy na porcelán, případně také konturovací fixy a hlavně bílé nebo jednobarevné hrnečky. Vymyslete si motiv, my jsme použili puntíky. S dětmi oceníte malování přes šablonky, které si vytvoříte ze samolepícího papíru. Velmi efektní jsou kolečka, srdíčka nebo jiné jednoduché tvary. Potěšte své blízké a zkuste si práci se speciálními barvami na porcelán. Po zaschnutí je nutné tuto barvu většinou vypálit v obyčejné elektrické troubě. Avšak potom je možné hrneček normálně používat a mýt v myčce. Pěkné dárky vzniknou také z keramické hmoty, kterou si můžete vyrobit doma a za malý poplatek nechat vypálit v některém keramickém ateliéru.

TIP: Šperky z Fima

Fimo hmota je v současnosti velmi populární nejen na vytváření šperků. Díky zapečení v troubě získá hmota vysokou odolnost a trvanlivost, navíc je díky svým vlastnostem vhodná i pro děti. Co takhle darovat někomu šťavnatou malinu? Je vhodná jako přívěšek na řetízek, mobil nebo na klíče. Určitě s ní potěšíte každého. Na malý váleček nalepte drobné kuličky, vytvořte malé lístečky a nahoru udělejte dírku na háček. Poté vypalte v elektrické troubě podle návodu. Nakonec vybarvěte akrylovými barvami, nechte je zaschnout a celý šperk ještě přelakujte. Vlepte háček a doplňte provázkem nebo řetízkem.

 

Pochlubte se ostatním svými nápady a inspiracemi i vy! Posílejte je na email tvurcidilna@babinet.cz a podílejte se tak na tvorbě obsahu této nové rubriky. Vždy na konci měsíce budete moci hlasovat, kdo z vás měl nejlepší nápad a jeho autora pochopitelně odměníme !

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další články tvůrčí dílny

Náš tip