Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Jak očista organismu souvisí s hubnutím

Jak očista organismu souvisí s hubnutím

12.4.2015 - redakce Babinet.cz

Sluneční paprsky, které v těchto dnech intenzivně vykukují, nás lákají čím dál více odhazovat vrstvy oblečení. Kabáty vyměňujeme za slabší bundy, místo tlustého roláku si oblečeme lehký svetr na zapínání a džíny nahradíme slušivou sukní. Jenže jediný pohled do zrcadla nás přesvědčí, že tělo ještě v létě vypadalo mnohem lépe. Nastane tedy zvrat ke zdravému životnímu stylu a na řadu přijde pravděpodobně každoročně očekávaná dieta. Využijte ke shazování kil i jarní detoxikaci.

Nejdříve si plán srovnejte v hlavě
Pokud se skutečně rozhodnete k hubnutí, mějte na paměti několik bodů, které je opravdu nutné splnit. Jedním z nich je přiznat si, zda-li máte dost silnou odvahu dodržet přesně stanovený plán. Jestliže vaše odpověď zní ANO, prokázala jste pevnou vůli. Jenže hubne se především činy, bohužel, slova v tomto případě příliš nefungují. Jako dobrá opora slouží tzv. chytrý blok.

Do něj si můžete zaznamenat, jak dlouho chcete hubnout a kolik kilo chcete ztratit. Dále si můžete poznačit denní režim od rána až do večera. Můžete mu svěřit informace, například v kolik hodin budete vstávat, co budete obědvat, kdy a co posvačíte, popřípadě poobědváte a povečeříte a v neposlední řadě si zapište pohybovou aktivitu – jako je návštěva posilovny, rychlá chůze, domácí cvičení, aerobik, jízda na kole, tenis atd. Pro kontrolu mohou sloužit zadní stránky bloku, kam si můžete zapsat, co jste splnila z naplánovaných bodů. Pokud máte rodinu, oznamte jim, že se chystáte zbavit přebytečných faldíků, aby vám snahu nekazili chutěmi oblíbených dobrot. Na druhou stranu se k vám mohou připojit.

Utopte nečistoty

Někdo shazuje nabraná kila cvičením, jiný dělenou stravou, další třeba zkouší speciální metody. Možná jste to nevěděli, ale nápomocná může být i detoxikace nebo-li vyčištění těla od škodlivých toxických látek. Doporučit můžeme například sedmidenní kúru, kterou si po prvním týdnu můžete uzpůsobit podle vlastních představ nebo potřeb. Základem je dvanáctihodinový půst, při němž budete do těla dodávat pouze vodu nebo přírodní šťávu z čerstvé zeleniny. Napijte se v okamžiku, kdy cítíte, že se o vás pokouší hlad. V dalších dnech do jídelníčku postupně zařazujte zeleninu, například osvěžující mrkev, sladkou papriku, rajčata nebo třeba kysané zelí, které podporuje detoxikaci.

Další den už můžete konzumovat ovoce (jablka, banány pomeranče, kiwi) a ostatní potraviny. Vhodná je určitě rýže, brambory, hrách, čočka i kukuřice a to na jakýkoliv způsob i celozrnné výrobky. Odborníci na výživu doporučují mléčné výrobky s živou kulturou až v průběhu třetího nebo čtvrtého dne. Zvýšený příjem vody totiž čistil střeva a nenutil je příliš pracovat. Na závěr se těšte na maso. Vybírejte libové a měkké. Jednak je jednoduché na úpravu, navíc je velice chutné, zdravé a trávicí soustava si s ním také lehce poradí. Můžete si sestavit i vlastní jídelníček a to podle momentálních chutí. Určitě nejezte potraviny, které nemáte rádi. Možná se překonáte, ale na druhou stranu někde uvnitř bude vrtat červíček ve snaze nalákat vás na „zakázaný“ pamlsek. Pak záleží na vaší vůli, jestli odoláte nebo podlehnete.

Psychická pohoda
Výsledky hubnutí a detoxikace nesouvisí pouze s příjmem zdravého jídla, pitím vody nebo pravidelným cvičením v posilovně. Musíte se cítit celkově v pohodě. Psychická stránka člověka je totiž takovou třešničkou na dortu. Aby vše šlapalo jako po drátkách, musíte chtít a nehubnout jen proto, že prostě musíte a jiné zdůvodnění není. Po celou dobu snažení se motivujte a odměňujte. Hned tělo i duše pookřejí.

Foto: miracleVIPDesignU Lucie Janečková

 

reedice

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

AlikMic
13.4.2015 14:30

souvisí, to je jasné. Mě nejvíce udělalo radost, když mi ségra poradila, ať vyzkouším tree3chlorellu, kterou měla sama odzkoušenou a byla s ní spokojená. Teď je spokojenost i na mé straně a jsem moc ráda, že mi je fajn a ty kilča se taky pohybují :)) navíc nestojí moc - na to, že se berou jen dvě tobolky denně.

Mirka21
18.11.2020 12:52

Já si myslím, že detoxikace a čištění organismu je velmi důležitá, když hubnu tak se i pravidelně odvodňuji a myslím, že to má na to dobrý efekt

Hedvika22
21.12.2020 20:17

Odvodňování? to je zajímavé, hledala jsem si o tom na netu a našla jsem fajn věci. Chtěla bych se zeptat, jak to děláte nebo co pro to používáte

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip